Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Haluan Pedoksi

Olin tässä eräänä aamuna kultaani herättelemässä hänen kotoaan.. Makoiltiin hänen sängyssään ja juteltiin seksistä. Hän haluaisi että olen Peto, kaikki nyt varmaan tietävät mitä Pedolla meinataan.. Mä olen kuitenkin melkein ensikertalainen, hyvin huonon itsetunnon omaava naisen alku. Haluaisin kuitenkin olla miehelleni mieliksi. Eli haluan olla peto. Naiminen hänen päällään ei onnistu, sillä pelkään etten osaa.. Siis ylipäätään, haluan naimisessa vain, että mieheni tekee kaiken.
Suihin en ole ottanut, sillä pelkään satuttavani kundia tai tekeväni jotain 'väärin'.. Hampaita pelkään entien..
Haluisko joku auttaa mua ongelmani kanssa..?

Kirjoittele tänne tai mailiin: [email protected]
5590
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

HEITÄ HOMO VOLTTI

Äänestä

Niinkutsutusta "pedon merkistä" kiertää jos jonkinmoisia, toinen toistaan hurjempia huhuja. Onko kyseessä vapaamuurareiden salaliitto? Ihon alle asetettava mikropiiri? Edistääkö pankki- tai luottokortin käyttö pedon merkin ilmaantumista? Oikean pedon merkin ja vainoharhaisen hössötyksen tunnistamisesta kirjoittaa Libanonissa opettava teologian tohtori Kai Arasola ja kertoo mikä parhaiten suojelee pedon merkiltä.

Kaikki varmaankin muistavat kertomuksen rakenteilla olleesta katolisesta kirkosta, jonka suurta kuoppaa ihmettelevälle adventistipololle työnjohtaja viattomasti toteaa kellarisellien olevan suunniteltuja seitsemännen päivän adventisteille. Juuri viime viikolla täkäläinen versio vastaavasta tarinasta väitti jonkun paikallisen Roomalaiskatolisen erityisenä tehtävänä olevan pitää tarkkaa kirjaa kaikista aktiivisista Libanonin adventisteista, jotka tarinan mukaan saavat olla rauhassa nyt, mutta kun aika tulee, heidät kaikki rusennetaan hetkessä kuin hyttynen peukalon alle.

Vähemmän adventistiset versiot lopun ajan uhkakuvista eivät niinkään keskity katolisiseen kirkkoon kuin vaikkapa vapaamuurarien salaliittoon, jossa Rothschildien ja Rockefellerien rahasuvut kehittelevät maailmanhallitussuunnitelmaa, jonka jo näkyvinä todisteina ovat Euroopan Unioni, Pohjois-Amerikan NAFTA vapaakauppa-alue sekä uudet saman kaavan mukaan toteutetut vaikeasti väärennettävät setelelit. Viimeisenä askeleena maailmanhallitukseen tulee teorian mukaan olemaan luonnonsuojelulliset näkökohdat, joten Greenpeacen toiminta täytynee listata myös yhtenä enteenä uhkaavasta pedon merkistä.

Sain viitisen vuotta sitten lainaksi amerikkalaisen kasetin ja kirjan, joissa entinen tiedemies ja entinen liittohallituksen virkamies, molemmat nykyään saarnaajia esittivät omaa pedon merkkiään melkoisen kohun saattelemana. Kuulijajoukot olivat tuhansissa ja adventistienkin joukossa oli monia, joille riisijyvän kokoinen ihon alle asennettavaksi sopiva rahaliikenteeseen ja henkilötunnistukseen sopiva mikropiiri oli pedon merkki pahimmillaan. Sellaisen voisi painaa ihon alle vaikka injektioneulalla ja sopivat paikat olisivat luonnollisesti otsa tai käsi (jotka ovat lukulaitteille helpoimpia kohtia eivätkä yleensä ole vaatetuksen peittämiä).

Tämä ihonalaismerkki oli kuitenkin yhdessä suhteessa huolestuttava joidenkin adventistien mielestä. He olivat aina ajatelleet vain adventistien joutuvan vainotuksi ja asian esittäjät ovat evankelisia kristittyjä. Sehän voisi merkitä sitä, että sitä vielä juostaisiin injektioneuloja karkuun yhtä matkaa niiden kanssa, joita joidenkin aikaisempien teorioiden mukaan oli oppittu pitämään lopun ajan vainoajina.

Oletkohan siis harjoittelemassa pedon merkkiä varten joka kerta, kun annat kassaneidin lukea 666 numerosarjaan perustuvan viivakoodin jonkun tuotteen pakkauksesta ja annat sitten tulevien riisijyvämikropiiriihonalaismaksuvälineiden esiasteen eli pankki-/luottokortin vingahduttaa rahat tililtäsi kauppiaan lakkariin?

Sitä joskus tulee mieleen, että mahtaakohan apostoli Tuomas jonkun mutkan kautta olla kaukaista sukua, kun niin helposti lankean epäilevään asenteeseen. Joku epäilyksiä tuottava geenivirhe perimässäni kuitenkin on. Pelkään nimittäin, että samoin kuin jo kolmekymmentä -luvulta alkaen autojen takapenkeiltä kymmeniä kertoja haihtuneet "Jeesuksen tulo on lähempänä kuin luulettekaan" -liftarienkelit tai tietokonetodisteet Joosuan pitkästä päivästä tai Joonan tavoin kalan vatsassa aikaa viettänyt (mistään lehtiuutisen jälkeen löytymätön) Newfoundlandilainen kalastaja tai useimmat mielikuvitusta kiehtovat lopunajan uhkakuvat kuuluvat samaan sarjaan kuuluisan pietistikirjan otsikon kanssa: Pia Desideria, Hurskaita toiveita.

Kun ajattelee kehitysmaiden suurkaupunkien satojen tuhansien kerjäläisten armeijaa, kun oivaltaa, että maailman 5-6 miljardista ihmisestä vain noin miljardilla (?) on pankkitili, kun muistaa, että Yemenissä on vielä paimentolaisia, Etelä-Amerikan viidakossa intiaaneja ja Uudessa Guineassa pelkkään kolmenkymmenen sentin kalabashiin pukeutuneita miehiä, niin ainakin minä voin tulla vain siihen tulokseen, että ollaan vielä kaukana maailmasta, jossa jokaisen ihmisen käteen tai otsaan upotetaan joku huipputekniikkaan perustuva mikropiiri.

Taisin kerran sanoa jollekin seurakuntamme jäsenelle, joka tätä uhkakuvaa levitti, että uskon sitten, kun istun pakkopaidassa käsivarret tuoliin sidottuna ja valkotakkinen mies lähestyy pirullinen hymy huulillaan, paksu injektioneula kädessän ja pari virkapukuista vierellään. Kuitenkin uskon pedon merkkiin. Vakaasti ja tosissaan. Pidän myös mahdollisena (vaikkakaan en todennäköisenä), että se tulee jollakin alussa mainituista tavoista.

Syy siihen, että pidän monia lukemiani tai kuulemiani juttuja vainoharhaisina lähtee Raamatusta, joka sanoo pedon merkistä, että sen suosio perustuu tunnustekoihin ja ihmeisiin (Ilm. 13:14). Samaan yhteyteen liittyy "pedon kuva", jota kumarretaan (Ilm. 13:15). Koko jutun taustalla on Ilm. 13. luvun peto, hengellinen valta, joka 42 kuukautta tai 1260 profeetallista päivää on tappanut "pyhiä" ja sitten kuolinhaavan jälkeen toipunut.

Aitoon pedon merkkiin liittyy tietenkin kuolemantuomio ja toteamus, siitä ettei sitä ilman voida ostaa eikä myydä (Ilm. 13:15,17) ja lopuksi juttuun liittyy vielä luku 666, jonka oletan selviävän entistä kirkkaammaksi samalla kun ensimmäiset raamatullisista pedon merkin tunnuksista alkavat täyttyä. Yksityiskohtaa kuten pedon merkki, 666 tai mitä muuta tahansa detaljia (joita Raamattu on täynnä) ei voi ikinä ymmärtää oikein, ellei ensin ymmärrä tekstin laajempaa kokonaisuutta ja päälinjoja.

Et voi ymmärtää, mikä on pedon merkki ennenkuin tajuat, mikä itse peto oikein on, etkä voi tietää, mikä peto on ennenkuin olet hahmottanut kokonaisuuden: mitä peto oikein ajaa takaa ja mitä (=lue ketä) vastaan se taistelee. Voit löytää aika mukavan asiaan liittyvän päälinjojen selvityksen kirjasta Suuri Taistelu (Ellen G. White), luvuista 38-40.

Sanotaanpa vielä sekin, ettei siinä mitään pahaa ole, jos joku keräilee postimerkkejä ja joku toinen tulitikkurasian kansia. Olenpa jonkun uskonveljen tallissa nähnyt mahtavan kokoelman rekisterikilpiäkin. Voinkin kuvitella kuinka Nuoren Uskon lukijat kynät sauhuten innokkaina pedonmerkkeilijöinä kuluttavat Ilmestyskirjan sivuja Raamatussaan.

Tässä lajissa onnistuvat kuitenkin parhaiten ne, joilla on yksinkertainen evankeliumi kirkkaimpana mielessään. He nimittäin eivät vain selkeimmin tajua, mistä asiassa todella on kysymys, vaan vain heillä on selkärankaa sanoa ei, kun sitä aitoa merkkiä jossakin todella houkuttelevassa, rytmikkäässä, muodikkaassa tai vauhdikkaassa, ja varsinkin nuoriin menevässä muodossa tarjotaan.

Äänestä

"Siis ylipäätään, haluan naimisessa vain, että mieheni tekee kaiken."

Tuommoinen lahna laiska lehmä ei kauaa miestä kiinnosta...

Äänestä
  • nyt jotakin.Itselleni riittää vallan mainiosti kunhan nainen vain on olemassa että saan naida.Et ukko taida oikein olla ajan tasalla.Olemme vielä melko alkukantaisella tasolla kun on kysymys seksistä.Minkä muun eläin naaraan luulet tekevän suurempia temppuja seksin aikana.

    Kyllä terveet urokset aina hoitaa hommat itse,omaksi edukseen.(siis terveet).Sellainen uros joka ei niitä hommia itse osaa,ei tee naaraalla mitään.Sinua ei yleensäkään taida naiset kiinnostaa.

    Äänestä

Tiedän kyllä mitä seksipedolla tarkoitetaan, mutta tuo pelkkä "peto" jo viittasi mielestäni pedofiliaan...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


NoPeto kirjoitti:

Olin tässä eräänä aamuna kultaani herättelemässä hänen kotoaan.. Makoiltiin hänen sängyssään ja juteltiin seksistä. Hän haluaisi että olen Peto, kaikki nyt varmaan tietävät mitä Pedolla meinataan.. Mä olen kuitenkin melkein ensikertalainen, hyvin huonon itsetunnon omaava naisen alku. Haluaisin kuitenkin olla miehelleni mieliksi. Eli haluan olla peto. Naiminen hänen päällään ei onnistu, sillä pelkään etten osaa.. Siis ylipäätään, haluan naimisessa vain, että mieheni tekee kaiken.
Suihin en ole ottanut, sillä pelkään satuttavani kundia tai tekeväni jotain 'väärin'.. Hampaita pelkään entien..
Haluisko joku auttaa mua ongelmani kanssa..?

Kirjoittele tänne tai mailiin: [email protected]

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu