tunturimittarin tuhot

Olisiko joku käynyt ruotsin lapissa ( pältsa )tai käsivarressa lähiaikoina ja osaisi kertoa mikä siellä on tilanne tunturimittarin tuhojen laajuus ja että kannattaako sinne lähteä?
2258
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kävi (Kalkivi - Lätäseno) ja totesi, että "on kuin olis koko alue poltettu p...ele" ja käski karttamaan koko paikkaa.

Äänestä

Viikko sitten menimme Kilpisjärveltä Norjan puolelle. Tuhot olivat kyllä aika mykistävät ja jatkuivat Skibotnin puolelle pitkälle! Maisema oli todella kuin kaikki puut olis myrkytetty!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lappiin kirjoitti:

Olisiko joku käynyt ruotsin lapissa ( pältsa )tai käsivarressa lähiaikoina ja osaisi kertoa mikä siellä on tilanne tunturimittarin tuhojen laajuus ja että kannattaako sinne lähteä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu