RAAKAA TODELLISUUTTA RUOTSISTA !!!
sverige today
2170
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Tuollaiseen mielisairaaseen tekoon pystyvälle eläimelle on kuolemantuomiokin liian vähän!Vaikka onkin ulkomaalainen!
Tämä on ollu traakaa todellisuutta Suomessakin jo 90-luvulta lähtien:
Mamumies "sai ensimmäisen tuomionsa 1993, jolloin hän puukolla uhaten raiskasi Tampereella 13-vuotiaan tytön. Hänet tuomittiin väkisinmakaamisesta ja lapseen kohdistuneesta haureudesta 2 vuodeksi 10 kuukaudeksi vankeusrangaistukseen.
Mamumies vapautui syksyllä 1995. Vapautumisesta ehti kulua kaksi kuukautta kun hän murhasi 10. marraskuuta 1995 tamperelaisen 15-vuotiaan Tuuli Maria Ikosen Tampereen Aitovuorentiellä, silpoen Ikosen veitsellä. DNA-tutkimus ja rikospaikalla tehdyt tutkimukset osoittivat oikeuden mielestä syyllisyyden.
Tampereen käräjäoikeus tuomitsi mamn keväällä 1996 murhasta elinkautiseen vankeuteen todistajanlausunnon perusteella. Mielentilatutkimuksen mukaan mamu toimi täydessä ymmärryksessä. Tuomion aikoihin mamulla oli suomalainen vaimo ja kaksi lasta"
http://www.murha.info/phpbb2/viewtopic.php?t=177