Puhelimen etäseuranta

Sanokaas nörtit millaisella ohjelmalla tai vehkeellä voisi seurata vaimon puhelimen käyttöä, pitäis saada varmat todisteet huoripukin liikkeistä.
1120
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Haluamasi kaltaisen vakoiluohjelman käyttö on hyvin yksiselitteisesti rikos. Kännykkä nauttii Suomen lain mukaisesti kaikkea yksityisviestittelyä koskevaa kirjesalaisuutta, minkä lisäksi yksityisyydensuojalaki suojelee kännykän salaisuutta. Toisen kännykkää ei saa mennä vakoilemaan eikä tekstiviestejä lukemaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


PerusMies. kirjoitti:

Sanokaas nörtit millaisella ohjelmalla tai vehkeellä voisi seurata vaimon puhelimen käyttöä, pitäis saada varmat todisteet huoripukin liikkeistä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu