Nyt näyttää siltä, että rappiosisarukset ovat joutumassa evakkoon Jollaksen residenssistään, koska perhe on kyllästynyt elättämään heitä. Ilmeisesti alkaa pappa- ja mamma-Tuksuttimilta rahat loppua tms.
Sain loistavan idean, joka hyödyttäisi sekä rappiosisaruksia, että TV-ohjelmatuotantoyhtiötä. Tuotantoyhtiö vuokraa rappiosisarusten käyttöön asunnon veloituksetta sillä ehdolla, että asunnossa on kamerataltiointi tyyliin BB-talo! Tyttäret saisivat asua ilmaiseksi, ja tuotantoyhtiö löisi rahoiksi julkaisemalla tosi-TV-ohjelmaa rappiosisarusten toilailuista.
Ideani on vapaasti hyödynnettävissä minkä tahansa yhtiön toimesta.
Sain loistavan idean, joka hyödyttäisi sekä rappiosisaruksia, että TV-ohjelmatuotantoyhtiötä. Tuotantoyhtiö vuokraa rappiosisarusten käyttöön asunnon veloituksetta sillä ehdolla, että asunnossa on kamerataltiointi tyyliin BB-talo! Tyttäret saisivat asua ilmaiseksi, ja tuotantoyhtiö löisi rahoiksi julkaisemalla tosi-TV-ohjelmaa rappiosisarusten toilailuista.
Ideani on vapaasti hyödynnettävissä minkä tahansa yhtiön toimesta.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Voipi muuten olla vaikea rappiosisarusten löytää vapailta markkinoilta kämppää, kun luottotiedot ovat mitä ovat ja Jollaksenkin residenssi kuulemma menossa remonttiin, koiranpaskan ja -kusen vuoksi! Minä en ainakaan vuokraisi tuollaiselle trash-porukalle kämppää. Ennen pitäisin vaikka tuottamattomana tyhjillään.
Hyvä formaatti. Vielä pissapoika alivuokralaiseksi.
Eiks Tuksulla ollu helsingin keskustassa joku yksiö?
Tuksulla ei ole mitään omaisuutta. Sen ovat tarkastaneet ne tahot jotka ovat varattomaksi punkeron havainneet ja se mitä laardipallo joskus verokortilla tienaa niin sieltä mitataan tietty prossa suoraan verottajalle ja se kestää sitten vuosia koska neiti on antanut mennä ulosottoon kaikki mitä siltä on yritetty periä. Pipo päähän ja sillan alle vaan asumaan,en sääli pätkääkään.
Lienee ollut ex-miehen omistama asunto
Ulosajaminen vaatii aina käräjäkierroksen se taas vie aikaa joten ei Tuxus varmaan niin toope ole ettei tietäisi lain suomia oikeksiaan parhaimmasssa tapauksessa pistää poliiisit ahdistelevan ulosajajan perään
Tuo pätee vain vuokralaisiin. Tuksuhan loisii ilmaiseksi ilman mitään vuokrasopimusta. Sellaisen saa ulos samana iltana, kun pyytää virka-apua poliisilta.
Tuxuxta ei nyt millään ilveellä pystytä Jollaksen residentistä ajamaan jos sellaisella häntä uhkaa niin loppupeleissä vetää vahvimman korttinsa eli terveydelliset häiriöt ja niistä johtuva metelöinti se kun on ihan laissa määritelty että ihmistä ei saa pistä evakkoon jos mielenterveys tai terveys horjuu ja Jollaksen prinsessat on taas lain suojaamina.
Ei pidä paikkaansa,lentävät kuin leppäkepit kun osake myydään. Sillan alle hidas ja tyrkky.
Kyllä mä katsoisin tosi-tv:tä Tuksusta, on sen verran viihdyttävä lyyli. Pää ei kyllä ihan kestäisi tollasta 24/7 BB-taloa Tukiaisista, mutta jotain parhaita paloja siskojen elämistä vois kyllä kattoa. Sitähän ne haluaa, huomiota ja ihailua.