Elikkä mulla on 5-urosmarsu ja haluaisin ostaa sille kaverin. En haluaisi ostaa urosta , sillä ne varmaankin tappelisivat. Voiko noin vanhaa marsua kastroida että voisin ostaa naarasmarsun ? (: kiitos jo etukäteen vastauksista !
Yksinäinen marsu
marsssvin
353
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Se voi kyllä oikein totutettuna hyväksyä uroksenkin ihan hyvin kunhan otat sen luovutusikäisenä. Suosittelen hankkimaan kaksi poikasta (niistä on toisilleen leikkiseuraa ja vanhempi ei voi kiusata kumpaakaan pientä kaiken aikaa) Huolehdi että marsuilla on tarpeeksi tilaa, että ne voivat väistää toisiaan kunnolla niin tappelut on epätodennäköisempiä. Hyvä kasvattaja on myös valmis ottamaan poikaset takaisin jos ne eivät totutuksesta huolimatta tule toimeen.
Hei muuuten kiitos vastauksesta :) ja osaisitko kertoa että miten totutan ne ?
Mun häkkiin ei varmaan mahdu kun kaksi ja se on varmasti yhdellekkin aika pieni mutta olen tehnyt siihen kaksi lisäkerrosta :) Mutta en usko että tämä alkaa kiusaamaan sitä pikkuista kun ei se ole koskaan ihmistäkään purrut , mutta marsujen keskuudessa toki eriasia... mutta tosiaan tilan puutteesta en ehkä osta kuin yhden :/ mutta pystyiskö taikakuutioista tekemään vähänniikuin huoneen seiniä pitkin (lattialla :D ) menevän häkin ? :D ku mulla on niiiin pieni huone. Toivottavasti joku ymmärsi ton taikakuutiohomman ?=D Kiiitos paljon jos joku vaivaantuu vastaamaan !! :)