Seurustelimme 1,5 v. Ja epäilin aina miehestäni, kun hän käy ulkona. Vaadin, että hän soittaisi mulle paljon, kun hän käy jossain. Tiedän kaikki hänen menneitä, mitä paha hän oli tehnyt (kännissä) ja se menneet syöksyi mun päähän heti, kun hän on viihteellä/ulkona juomas kavereitten kanssa ja siitä sit iso riita joka kertaa. Hän tykkää jutella/katella naisia ja varsinkin kauniista naisista vaikka olen mukana. Riitaa tietenkin taas ja selityksiä aina löytyy. En ole ikinä luottanut häneen yhtään, mutta mielestäni rakastan häntä paljon. Mitä mieltä olette?
Mustasukkaisuus
11
412
Vastaukset
Jos kerrot että se häiritsee ja hän arvostaa sinua ja mielipidettäsi, hän ei enää tiiraile naisia ainakaan läsnäollessasi.
Kyllä se minusta on aika epäkunnioittavaa kuitenkin. Itse en tekisi niin.- Please...
Olen kertonut. Ollaan käyty keskustelu läpi moneen kertaa ja luvattu aina ettei ikinä tekisi sellaista. Mutta aina on vaan sama juttu. Kotona hän taas käyttäytyy ihan eri. Odotan vaan, et milloin loppuu mun jaksaaminen?!! Eikä yhtään kunnioittusta.
Mikä on miehen selitys asialle?
- Please...
Että jos mulle puhutaan niin pitää olla kohtelias puhuu takas. Ja aina mä on se syypää riitaan. Se haukkuu aina, että mietin liikaa, liikaa mustasukkainen ja en ikinä luottaa siihen.
Please... kirjoitti:
Että jos mulle puhutaan niin pitää olla kohtelias puhuu takas. Ja aina mä on se syypää riitaan. Se haukkuu aina, että mietin liikaa, liikaa mustasukkainen ja en ikinä luottaa siihen.
Oletko? Mietitkö liikaa?
Itsekin mustasukkainen, mutta mitä enemmän sitä on miettinyt... mitä se hyödyttää? Jos hän olisi tehdäkseen, olisi hän tehdäkseen mustasukkaisuudesta huolimatta. Jos hän ei halua olla kanssasi, ei hän olisi kanssasi. jnejne
Joko eroat tai teet päätöksen siitä että luotat. Ei siinä oikeastaan ole vaihtoehtoja.
Jos koet, että et voi luottaa, onko suhteella tulevaisuutta?
- Please...
kyllä ehkä mietin liikaa, mutta on aina aihetta miettii. jos haluaa olla kohtelias niin saa olla tietenkin, mut ensinäkin pitää olla kohtelias ja kunnioittaa oma muijaa ensin, eikös vaan? kun ollan josain muitten kanssa ja se on aina niin et ihan kun en olis siinä. Tämä on nyt vaiheessa, en ole tehnyt päätöksen. Tää on todella vaikea päätös. Rakastan häntä, mutten pysty ikinä luottamaan häneen. Kaikki on 50/50, kun kotona välittää niin paljon musta.
Kyllä parisuhteessa kuin parisuhteessa joutuu tekemään myönnytyksiä. Joko hyväksyt miehesi noin tai sitten miehesi pitää muuttaa tapojaan.
Ahdistava tunne jos kokee ettei toinen arvosta.- Please...
Hän vaatii vaan et mun pitää hyväksyy ja luottaa häneen, mitä hän on. Se on todella vaikea mulle. Ehkä parasta on että yritän luottaa häneen vielä kerran, jos tän jälkeen ei vieläkään Tuu mitään niin vois unohtaa koko juttu. Hänkin lupasi myös muuttua. just eilen sovittiin kaikea, mut eihän hän vaikuttanut ymmärtämään, mitä ja miks mua häiritsi?! Saa nähdä sit jatkossa, et tuleeko tästä mitään. Kiitos sulle, kun jaksat kuunnella ja antaa neuvoja, helpotti paljon kun saan purkaa sen jollekin.
Please... kirjoitti:
Hän vaatii vaan et mun pitää hyväksyy ja luottaa häneen, mitä hän on. Se on todella vaikea mulle. Ehkä parasta on että yritän luottaa häneen vielä kerran, jos tän jälkeen ei vieläkään Tuu mitään niin vois unohtaa koko juttu. Hänkin lupasi myös muuttua. just eilen sovittiin kaikea, mut eihän hän vaikuttanut ymmärtämään, mitä ja miks mua häiritsi?! Saa nähdä sit jatkossa, et tuleeko tästä mitään. Kiitos sulle, kun jaksat kuunnella ja antaa neuvoja, helpotti paljon kun saan purkaa sen jollekin.
Täytyy muistaa että pitkissäkin parisuhteissa AINA tulee joskus jonkinlaisia kriisejä. Yleensä ne kehittää ja kasvattaa isoin harppauksin. Joskus toki valitettavasti myös ohjaavat ihmiset omille poluilleen...
Voimia! :)
- Please...
Totta kyllä. Teen parhaani tästä eteen päin ja toivon, että hänkin tekis niin tulis jotain hyvää meiän suhteelle. Tsemppia mulle ja sullekin :)
- Kokemuksen ääni
Please... ! Suhteellanne ei ole tulevaisuutta, mies selvästi kiinnostuneempi muista kuin sinusta, sinun tunteistasi ja siitä pahoitatko mielesi. Et luultavasti joudu tekemään suhteessanne ratkaisua, voisi sanoa että hän on jo henkisesti hylännyt sinut on ajan kysymys milloin hylkää kokonaan. Pahoillai puolestasi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"548774Ikuiset kaipaajat
Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo1515340Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset1204895Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään83822Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle
Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m833426Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta533339Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla
Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä352682Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html392573En tiedä ymmärrätkö
Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk102511- 241707