lähtee lennot sinne Thaimaaseen kun pojat puhuvat millon mistäkin terminaalista. Uskallanko varata edes koko matkaa jos eksyn heti Hesassa. Apua ja kiitos, aasiallisia vastauksia.
Mistä terminaalista
9
344
Vastaukset
- ei kestä
lähtee T2 terminaalista ja opasteet on hyvät...melkoinen matka portille eli varaa aikaa vähä 2tuntia. Ja jos Vantaalla jo eksyt niin miten sitten Bangkokissa...on 10 x suurempi lentoasema...kylläkin hyvät opasteet sielläkin...
- rampe---
Tuntu jo vähän aikaa helpommalta mutta se Bangkokin pää arveluttaa jotenka jätän reissun väliin. Käynpähän sitte joku toinen kerta jonku konkarin mukana. Kiitos realistisesta vastauksesta. Sawadee kha. Dai mai? Mai Dai!
- 17+17
Elä hyvä ihminen ressaa moisen takia. Seutulan kentällä on riittävän isolla kirjoitettu seiniin ja kattoon. Jos vaan sinulla on tiedossa tai muistissa mistä terminaalista olisi tarkoitus lähteä. Suvarnabumissa on vaan metrejä enemmän mutta silti helppo suunnistaa kun katselee maamerkkejä (opasteita). Ja eihän se ole häpeä jos kysyy neuvoa. Kentillä on paljon virkailijoita ja kysy vaikka kioskin pitäjältä niin hekin antaa pian oikean suunnan. Rohkeasti vaan matkaan.
- näin epäilen
siellä ei vaan savolla pärjää....
- rampe---
näin epäilen kirjoitti:
siellä ei vaan savolla pärjää....
Testasin Suomi24 lukijoitten älykkyysosamäärää.
Nämä muutamat AASIallisia vastauksia antaneet tollukat ottivat leikkiviestini todesta....
Voi pyhä yksinkertaisuus! - heh heh
rampe--- kirjoitti:
Testasin Suomi24 lukijoitten älykkyysosamäärää.
Nämä muutamat AASIallisia vastauksia antaneet tollukat ottivat leikkiviestini todesta....
Voi pyhä yksinkertaisuus!just joo
- naukkis
rampe--- kirjoitti:
Testasin Suomi24 lukijoitten älykkyysosamäärää.
Nämä muutamat AASIallisia vastauksia antaneet tollukat ottivat leikkiviestini todesta....
Voi pyhä yksinkertaisuus!No julkista nyt tämän kattavan otoksen perusteella se osamäärä. Taidat itse lukeutua johonkin ryhmään tollukoista. Mielestäni sait kerrankin asiallisia vastauksia asialliseen kysymykseen. Et varmaan arvaa kuinka monella, vähemmän kenttiä kolunneella, on hieman jännitystä oikean reitin löytymisessä matkan aikana.
- rampe---
naukkis kirjoitti:
No julkista nyt tämän kattavan otoksen perusteella se osamäärä. Taidat itse lukeutua johonkin ryhmään tollukoista. Mielestäni sait kerrankin asiallisia vastauksia asialliseen kysymykseen. Et varmaan arvaa kuinka monella, vähemmän kenttiä kolunneella, on hieman jännitystä oikean reitin löytymisessä matkan aikana.
Naukkis-neropatti älähti. Ettet vaan olisi noussut ylös aamulla keskijalalla.
- JUO hIRWIN
MENE :
Kesälomalle Seutulaan
Valtion täysihoitolaan
Suomihan on suuri urheilumaa
Siis kaikki terveydeksi kuokkimaan
Toiset juo lomallansa shamppanjaa
Minä vain teetä ja manikkaa
Toiset makaa puoleen päivään vuoteissaan
kun minä lähden joka aamu kuudelta kuokkimaan
Kesälomalle Seutulaan
Valtion täysihoitolaan
Suomihan on suuri urheilumaa
Siis kaikki terveydeksi kuokkimaan
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain18911345Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-9310772Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2356200Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1835006Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1313486- 1723475
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin402313Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3001872Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov71713Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161624