Sukulaisnaisellani, läheisellä, ei kaikki asiat ihan kunnossa ole... Väkivaltaa kovasti ja riitoja heillä lasten edessä jne. Kun olen yrittänyt auttaa, lähes 10 vuotta, apuni on torjuttu ja nyt minusta tehty syntipukki ja kamala ihminen hänen silmissään.. Näetkö tuleeko tilanteeseen ratkaisua missään vaiheessa, parempaan?
Vastaukset 2
Hei
katson sinulle, en sukulaisellesi.
tuo työ näkyy raskaana ja olet myös rahojen kanssa mietintämyssy päässä.
omalle osallesi toivomasi muutos on tulossa ja se on hyvien tähtien alla.
raha nousee koko ajan mieleeni, olet tirauttanut itkutkin rahan takia. mutta hyvänä uutisena kerron että lähden pienelle matkalle ja että siellä on tosi hauskaa.
sinulle minä näen hauskan kumppanin ja iloa. olet tuntenut olosi "kuin vankilassa" pitkään ja on vihdoinkin aika hieman rentoutua. taitaa olla niin, että olet jo osuutesi tehnyt tuossa draamassa. olisi jo aika ajatella hieman itseäsikin.
sinä saat ihana viestin lapselta ja ilostut siitä kovasti.
t. Keskiyö- Väsynyt.
Kiitoksia. Rahan kanssa ei (vielä ainakaan) ole suurempaa itkua ollut... Tällä hetkellä ihan hyvin pärjään. Minulla ei ole kumppania tällä hetkellä elämässäni. Tässä "draamassa" olen tosiaan osuuteni tehnyt, en voi enää auttaa, niin valitettavaa kuin se onkin. Ihania viestejä kyllä lapsiltani aina silloin tällöin saan. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va561582Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai3351080- 131901
Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?
Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu12724Voisit nainen joskus vastata minulle
Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.63595- 39559
Päälle hautaus?
Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa90543- 43493
- 45488
- 44446