Mutta hyvät Ystävät! Kaiken tämän selkäänpuukottamisen, kusetuksen, korruption ja muun hätäännyksen keskellä meillä on aina puollustaja, Kouvolan suuri poika, tuleva presidentti.
Hyvät ystävät, meillä on Perussuomalainen ystävä::REIJO TOSSAVAINEN, tuo väärinymmärrettyjen puollustaja, Peppi Pitkätossun apina, Kouvolan lahja maailmalle, plogistanian ihmepoika REIJO "repa vaan" Tossavainen!! Voi Heeerrrraaanjuuumala.
Miten voi päästä kansanedustajaksi? No mollaamalla omaa paikkakuntaansa!!
Hyvät ystävät, meillä on Perussuomalainen ystävä::REIJO TOSSAVAINEN, tuo väärinymmärrettyjen puollustaja, Peppi Pitkätossun apina, Kouvolan lahja maailmalle, plogistanian ihmepoika REIJO "repa vaan" Tossavainen!! Voi Heeerrrraaanjuuumala.
Miten voi päästä kansanedustajaksi? No mollaamalla omaa paikkakuntaansa!!
Vastaukset 5
Vanhimmat
Jep. Ilman muuta pitää äänestää Kokoomusta ja Kepua, hehän pelastivat viime vaalikauden päätöksillä että Etelä-Euroopan maat ei joudu ahdinkoon vaan meidän kustannuksella pelastuvat. Perussuomalaiset saavat siitä miinusta etteivät olleet valmiit maksamaan Kreikan uusia asehankintoja, eivätkä myöskään lämmenneet Kreikkalaisten saamien etuuksien hoitoon. Kuten nyt yhtenä esimerkkinä tämä eläkkeen maksu kuoleman jälkeen tyttärelle. Jostain luin noita älyttömiä juttuja pitkän rimpsun alkaen koko kylän sokeudesta ja sen tuomista avustuksista.
Perusussuomalaiset eivät jostain syystä olleet myöskään valmiit auttamaan Italiaa ja tätä herra Berlusconia bisneksineen. Eli eivät jostain ihme syystä halunneet lähteä maksamaan tätä Italian ja Berlusconin täysin tolkutonta systeemiä. Jossa vaan vuosien saatossa laitettiin rahayksikköön nollia perään kun meni perseelleen. Valtion johto piti omista bisneksistä huolen mutta ei kertonut kansalle valtion todellista rahatilannetta. Toki sielläkin herättin ja alettiin vaatia pääministeriä oikeuden eteen, mutta hän oli taustansa turvannut lailla ja millä muilla asioille lienekin. Eikö Italiassa ole jalkapallojoukkueillakin satojen miljoonien velkoja, eli maan tapa.
Tuntuu myös hiukan oudolta paikallisesti ettei Perussuomalaiset halunneet lähteä tukemaan päätöstä tehdä uusi sairaala suolle. Sinnehän on helppo kaivaa asianmukaiset väestösuojat maan alle, ei tarvitse poistaa kalliota. Ja siellä on alakerroksissa helppo antaa uusia tulevia vesi ja suohaudehoitoja. Nyt ei puutu kun että vielä alkavat vastustamaan tuota jalkakäytävien hoidon siirtämistä kiinteistöille omakoti alueilla. Niin silloin alkaa kyllä hiljaisemmalta ihmiseltä tulla mitta täyteen.
Timo Soinikin jo ainakin viisi vuotta on paasannut EU:n ja Euron tulevista haitoista, ja sanoi silloin jo aikoinaan että Kreikasta se alkaa. Mitä hän tuollaista menee paasmaan, me suomalaisethan haluamme ottaa itselle kurjuuden ja auttaa näitä etelän maita ja niiden ihmisiä kohti uusia hulvattomia törsäilyjä. Minä ainakin täysin rinnoin olen Kiviniemen ja Kataisen hallituksen aikanaan tekemien päätösten takana.
Muistan hyvin kun etenkin nämä Jyrki ja Aleksader olivat ihan ekstaasissa kun pääsivät näkemään oikea esikuvansa läheltä ja ehkä kysymään häneltä pikkuvinkkejä. Siis Berluconilta.
No eiköhän nyt tuossa jo ole tarpeeksi Perussuomalaisten synneistä. Kyllähän tuontapaissita saisi heistä vaikka romaanin.
Aloittajan kylvämä kirjallinen tyylilaji on hyvä esimerkki siitä, miksi sosialismi on kauniisti sanottuna kussut alleen. Niin maailmanlaajuisesti kuin myös kuntapolitiikassa.
Tottakai me äänestetään persuja kunnallisvaaleissa. On Soini, Tossavainen. Erkki"James Brown" Hirvensarvi(jonka avustaja muuten erosi eilen, Eronen), Juba Halla-Aho,Hakkaraisen Tepi, Kotkanpoikii siivekkäitä tää joku Fredi Falconen Belgianhörhö,ja kaikki nämä muut jo käräjät käyneet. Nehän meijet pelastaa! Eiks jeh??
Kerrankin pannaan kunnallisvaaleissa asiat kuntoon! Eiks jeh?
Persut nousuun, kansanpelastajat, valmiina ku partiopojat! Eiks jeh?
Aikaisempaan kirjoittelijaan viitaten: Suamen kunnallisvaaleissa pannaan euroopan asiat kuntoon.
Onks nää persut oikeesti kaikki jotain torikauppiaita joilta on jäänyt noi koulut pikkasen vähemmälle??
Miten Jyrki ja Alexander liittyy Kouvolan kunnallisvaaleihin?? Onko muuttaneet peräti voikkaalle asumaan??
Älä sekaannu kun ett ymmärrä lukemaasi.
Kokoomuslaisista yli 20 kansanedustajalla on rikostaustaa.Oletko yksi heistä.
Mitenkäs kepulaisten rikostausta?