It's in the news everywhere,
Puolet Lappeenrannasta, yli puolet Tampesterista ja kaikki Turun lennot menee tauolle. Ryynär säästää pistämällä läjän bongoja talviteloille.
Tampereelta talven aikana viiteen kohteeseen, Lappeenrannasta yhteen ja Turustakin pääsee vanhaan tuttuun tapaan Wizzairillä Gdanskiin.
:D minkäs teet.. ottaja antaja kanan paskan kantaja kun on.
Puolet Lappeenrannasta, yli puolet Tampesterista ja kaikki Turun lennot menee tauolle. Ryynär säästää pistämällä läjän bongoja talviteloille.
Tampereelta talven aikana viiteen kohteeseen, Lappeenrannasta yhteen ja Turustakin pääsee vanhaan tuttuun tapaan Wizzairillä Gdanskiin.
:D minkäs teet.. ottaja antaja kanan paskan kantaja kun on.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Tämmösiä nää hupilentovirmat on, ei näiden varaan voi mitään menoja suunnitella etukäteen.
Miksei voi halpisyhtiöiden kanssa menojaan suunnitella, sillä onhan niillä nyt vielä lentoja. Kuka muutenkaan suunnittelee menojaan puolta vuotta etukäteen, sillä minä en ainakaan tiedä, et mikä tilanne elämässä minulla on puolen vuoden päästä. Nyt suunnittelen menoa lokakuun lopulla Lontooseen, mutta vielä en tiedä pystynkö olemaan silloin töistä pois.
Täytyy nyt myös muistaa, että Turun lennot jatkuvat jälleen ensi maalis-huhtikuun vaihteessa.
Jatkuvat tai sitten ei, tai jatkuvat ja loppuvat milloin Ryanairia huvittaa. Lennetään jos sattuu olemaan lentoja, mutta ainakin viimeistään Hesasta pääsee maailmalle Ryanairin koukeroista huolimatta.
Lisää "markkinointirahaa" Turku ja Tampere niin kyllä lennot jatkuu.
tottakai voi suunnitella - jatkuvat lennot ovat olleet jo pitkään varattavissa. itse ostin uuden vuoden paluulennon ryanairilta jo kesäkuun puolessa välissä.
Onko missään mainittu paikkakuntia, joihin Tamperelta pääsee talvella?
Tässähän ei ole mitään uutta. Viisi reittiä oli Tampereelta myös edellisenä talvena. Kesäkaudella lennetään sitten taas enemmän.
Tampereelta kokeilun (tammikuun alku) perusteella voi ostaa lipun ainakin Lontooseen, Budapestiin, Bremeniin, Frankfurt-Hahniin ja Roomaan (Ciampino). Uutisissa puhuttiin viidestä reitistä eli lopetin kokeilun kun löysin nuo viisi.
Viime vuonna talviaikatauluun lisättiin hiihtolomakaudeksi Milano (Bergamo), nyt sitä ei ainakaan vielä ollut varattavissa (tosin viime vuonna se lisättiin myöhemmin)
Tää on lopun alkua halppisyhtiöille. Onneksi häipyvät kohta kokonaan Suomen ilmatilasta. Veronmaksajien tuella tänne lentävät