It's in the news everywhere,
Puolet Lappeenrannasta, yli puolet Tampesterista ja kaikki Turun lennot menee tauolle. Ryynär säästää pistämällä läjän bongoja talviteloille.
Tampereelta talven aikana viiteen kohteeseen, Lappeenrannasta yhteen ja Turustakin pääsee vanhaan tuttuun tapaan Wizzairillä Gdanskiin.
:D minkäs teet.. ottaja antaja kanan paskan kantaja kun on.
Ryanair karsii talveksi
9
346
Vastaukset
- Fly or not fly
Tämmösiä nää hupilentovirmat on, ei näiden varaan voi mitään menoja suunnitella etukäteen.
- asdfghjkk
Miksei voi halpisyhtiöiden kanssa menojaan suunnitella, sillä onhan niillä nyt vielä lentoja. Kuka muutenkaan suunnittelee menojaan puolta vuotta etukäteen, sillä minä en ainakaan tiedä, et mikä tilanne elämässä minulla on puolen vuoden päästä. Nyt suunnittelen menoa lokakuun lopulla Lontooseen, mutta vielä en tiedä pystynkö olemaan silloin töistä pois.
Täytyy nyt myös muistaa, että Turun lennot jatkuvat jälleen ensi maalis-huhtikuun vaihteessa. - gfhhdfh
asdfghjkk kirjoitti:
Miksei voi halpisyhtiöiden kanssa menojaan suunnitella, sillä onhan niillä nyt vielä lentoja. Kuka muutenkaan suunnittelee menojaan puolta vuotta etukäteen, sillä minä en ainakaan tiedä, et mikä tilanne elämässä minulla on puolen vuoden päästä. Nyt suunnittelen menoa lokakuun lopulla Lontooseen, mutta vielä en tiedä pystynkö olemaan silloin töistä pois.
Täytyy nyt myös muistaa, että Turun lennot jatkuvat jälleen ensi maalis-huhtikuun vaihteessa.Jatkuvat tai sitten ei, tai jatkuvat ja loppuvat milloin Ryanairia huvittaa. Lennetään jos sattuu olemaan lentoja, mutta ainakin viimeistään Hesasta pääsee maailmalle Ryanairin koukeroista huolimatta.
- Tietäjäheebo
Lisää "markkinointirahaa" Turku ja Tampere niin kyllä lennot jatkuu.
- - a
tottakai voi suunnitella - jatkuvat lennot ovat olleet jo pitkään varattavissa. itse ostin uuden vuoden paluulennon ryanairilta jo kesäkuun puolessa välissä.
- Tesu
Onko missään mainittu paikkakuntia, joihin Tamperelta pääsee talvella?
- oooooh
Tässähän ei ole mitään uutta. Viisi reittiä oli Tampereelta myös edellisenä talvena. Kesäkaudella lennetään sitten taas enemmän.
- - a
Tampereelta kokeilun (tammikuun alku) perusteella voi ostaa lipun ainakin Lontooseen, Budapestiin, Bremeniin, Frankfurt-Hahniin ja Roomaan (Ciampino). Uutisissa puhuttiin viidestä reitistä eli lopetin kokeilun kun löysin nuo viisi.
Viime vuonna talviaikatauluun lisättiin hiihtolomakaudeksi Milano (Bergamo), nyt sitä ei ainakaan vielä ollut varattavissa (tosin viime vuonna se lisättiin myöhemmin)- Lentäjän poika
Tää on lopun alkua halppisyhtiöille. Onneksi häipyvät kohta kokonaan Suomen ilmatilasta. Veronmaksajien tuella tänne lentävät
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olit niin lähellä
Taas söpis olit siinä ihan käden etäisyydellä❤️ Jos sinä ja minä olisimme olleet kahden, olisin hypännyt sun kaulaan. Sa1225689- 644040
Haleja ja pusuja
Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺453726Onko mukava nähdä minua töissä?
Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭313129Kun me näemme taas
Siihen on viikkoja, korkeintaan kuukausia. Jännite välillemme vetää meidät ennemmin tai myöhemmin toistemme läheisyyteen332902Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle342479En kirjoita sulle tänne
Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä132342Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli132326Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm101734- 1181727