Bändin kanssa työskentely

tytti_

Olin Tapanin keikalla alkukesästä. Oikein komeesti lauloi ja reippaasti ja hyväntuulisesti esiintyi, mutta ainoa mikä vähän häiritsi oli se että aika paljon tuntui hällä olevan asiaa soittajilleen. Rumpalille elehti pariin otteeseen aika kiukkuisesti kun tämä ei kai oikein pysynyt Tapsan tahdissa. Kosketinsoittajan luona kävi muutaman kerran jotain neuvottelemassa. Sillä kosketinsoittajalla oli kaksi soitinta silleen lomittain päällekkäin En ole muusikko joten en tiedä miksi niitä kosketinsoittimia täytyy olla kaksi. Tapsa kuitenkin pari kertaa meni sen soittajan luo ja kun muusikko soitti sitä toista koskettimistoa niin Tapsa näyttikin sille että soita sitä toista ja ikäänkuin malliksi paineli itse niitä koskettimia.

Aika monia artisteja olen käynyt kuuntelemassa, mutta ihan noin selkeää orkesterin ohjaamista en ole muilta solisteilta nähnyt.
Noh, jokaisella artistilla on oma tyylinsä, jonka ovat omaksuneet.

6

267

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Totuus tulkoon julki

      Katsos Tytti: pienimunaisella, lahjattomalla keski-iän jo aikoja sitten ohittaneella rääkyvällä vanhuksella on pätemisen tarvetta. Päteä pitää vaikka rahkeet eivät ole koskaan siihen riitäneet. Säälittävä neiti-ihminen tämä teidän Tapsuliininne.

      • Sä olet säälittävä inisijä, jonka jutut on täyttä soopaa. Tapsa on sua parempi niin monessa asiassa ,että tollasta katkeraa ulinaa sun täytyy täällä pitää. Sun juttus on täyttä fulaa. Haukut mm. pienimunaiseksi, vaikka et ole koskaan nähnyt Tapsan "sitä".


    • Juppajuu

      Se bändi on ihan peestä, eikä näy koskaan oppivan. Mulla menis hermot sen kans täysin...

      • mä vaan...

        Njaa.... Ainakaan Tapsa ei ole vaihtanut bändiä, joten tuskin se nyt niin surkee orkka voi olla.


    • Näin Suomessa

      On esiintyjiä, joille ammattilaisuus kokonaisuutena ei koskaan hahmotu, ei ikinä.

    • dodii....

      Tapsan bändissä kokoonpano muuttuu aina vähänväliä. Tuuraajat ( eikä aina vakkarisoittajatkaan) eivät pysy mukana Tapsan aivoituksissa . Siksi Tapsan täytyy niitä opastaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      80
      6992
    2. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      134
      6523
    3. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      381
      6313
    4. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      364
      4122
    5. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      153
      2502
    6. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      6
      2419
    7. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      59
      2183
    8. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      143
      1509
    9. Onko täällä helmessä tapahtunut vakava rikos?

      Onko kuullut kukaan mitään.
      Haapavesi
      14
      1502
    10. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      198
      1240
    Aihe