Olin Tapanin keikalla alkukesästä. Oikein komeesti lauloi ja reippaasti ja hyväntuulisesti esiintyi, mutta ainoa mikä vähän häiritsi oli se että aika paljon tuntui hällä olevan asiaa soittajilleen. Rumpalille elehti pariin otteeseen aika kiukkuisesti kun tämä ei kai oikein pysynyt Tapsan tahdissa. Kosketinsoittajan luona kävi muutaman kerran jotain neuvottelemassa. Sillä kosketinsoittajalla oli kaksi soitinta silleen lomittain päällekkäin En ole muusikko joten en tiedä miksi niitä kosketinsoittimia täytyy olla kaksi. Tapsa kuitenkin pari kertaa meni sen soittajan luo ja kun muusikko soitti sitä toista koskettimistoa niin Tapsa näyttikin sille että soita sitä toista ja ikäänkuin malliksi paineli itse niitä koskettimia.
Aika monia artisteja olen käynyt kuuntelemassa, mutta ihan noin selkeää orkesterin ohjaamista en ole muilta solisteilta nähnyt.
Noh, jokaisella artistilla on oma tyylinsä, jonka ovat omaksuneet.
Bändin kanssa työskentely
6
287
Vastaukset
- Totuus tulkoon julki
Katsos Tytti: pienimunaisella, lahjattomalla keski-iän jo aikoja sitten ohittaneella rääkyvällä vanhuksella on pätemisen tarvetta. Päteä pitää vaikka rahkeet eivät ole koskaan siihen riitäneet. Säälittävä neiti-ihminen tämä teidän Tapsuliininne.
Sä olet säälittävä inisijä, jonka jutut on täyttä soopaa. Tapsa on sua parempi niin monessa asiassa ,että tollasta katkeraa ulinaa sun täytyy täällä pitää. Sun juttus on täyttä fulaa. Haukut mm. pienimunaiseksi, vaikka et ole koskaan nähnyt Tapsan "sitä".
- Juppajuu
Se bändi on ihan peestä, eikä näy koskaan oppivan. Mulla menis hermot sen kans täysin...
- mä vaan...
Njaa.... Ainakaan Tapsa ei ole vaihtanut bändiä, joten tuskin se nyt niin surkee orkka voi olla.
- Näin Suomessa
On esiintyjiä, joille ammattilaisuus kokonaisuutena ei koskaan hahmotu, ei ikinä.
- dodii....
Tapsan bändissä kokoonpano muuttuu aina vähänväliä. Tuuraajat ( eikä aina vakkarisoittajatkaan) eivät pysy mukana Tapsan aivoituksissa . Siksi Tapsan täytyy niitä opastaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1492189
- 1211475
Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v3371289Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni671214Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1401200IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk31191- 1411169
- 491119
Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli
Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.1581033Milloin bikineistä
Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet1011000