Eli olisin kiinnostunut kuulemaan kokemuksia vauvan kanssa metsässä olemisesta/kulkemisesta, tarkoitan siis öitä laavussa, teltassa tms., eikä missään sähköistetyssä mökissä ;)
Minkä ikäinen vauva oli, söikö vielä muuta kuin rintaa, miten yö meni, oliko minkälainen makuupussi tms. järjestely?
Minkä ikäinen vauva oli, söikö vielä muuta kuin rintaa, miten yö meni, oliko minkälainen makuupussi tms. järjestely?
Vastaukset 1
Vanhimmat
Ollaan kannettu lasta kantorinkassa ja yövytty teltassa.
Helpoiten syöttäminen sujuu tietty rinnasta. Kylmä korvike ei välttämättä maistu, mutta menee sekin lopulta alas. Syömisen suhteen ollaan menty siitä, mistä aita on matalin.
Niin ja telttailtu on lapsen ollessa 4kk ja 1v 4kk eli kesälomilla. Ihan kunnon jormailua ei olla lapsen kanssa harrastettu.
Fleecepuku, villasukat ja ohut pipo päässä sekä kunnon alusta alla, niin makuupussin ei tartte olla mikään erikoinen.