Meidän luokkalainen poika tuijottaa minua ja kaverini sanoi että hän tuijottaa minua kun minä en katso sitä :D mutta asia on niin että pidän siitä pojasta, on käynyt niin että katson häntä ja hän katsoo minua juuri silloin niin käännän äkkiä pään pois.... hmmhhmm mitä voisin tehdä, kun haluisin puhua hänelle mutta en uskalla kun olen vähän ujo tyttö.... AUTTAKAA! ja onkohan poika kiinnostunut`?
Onko poika kenties kiinnostunut?...
Ihastunu... .
12384
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
se selviää kysymällä onko kiinnostunu
Aika varmasti :)
mil luokal oot?
sama...
on kiinostunu
Jos et uskalla puhua hänelle tee näin. Koulun jälkeen kaappaat hänet pakettiautoosi (jos et omista voin auttaa). Sitten sidot hänet penkkiin ja laitat hupun päähän. Sitten vain porakoneella poraat hänen polven läpi. Sen jälkeen murskaat banaania tvinsins uudella hedelmä murskaajalla. Murskatun banaanin tunget hänen korvaan. Sen jälkeen pelaatte erän tennistä.
Pyydä sitä ulos ja kerro tunteistas. Tee näin: :)
1. Hakeudu seuraan ja luo kontaktia.
2. Pyydä numero, fb tai joku vastaava.
3. Sitten kannattaa käyttää jotain sillee sexyjä vaatteita et se alkaa kiinnostuu.
4. Lopuksi kerrot hänelle tunteistasi ja silleen :D
Onnee hei sulle! Toivottavasti sul sujuu hyvin toi :P
Melinda98 jos sulla ei oo ketää poikaa ni tutustutaa. :)
Asia voi olla myös niin, että jos sä aina kattelet tunnil sitä, niin se voi kattoo et katotko sä taas sitä tai silleen.. et se ei ehkä ole kiinnostunu. Mut jos haluut olla varma kysy jossain paikas jossa ei oo muita, ja sano ensin että sä oot kiinnostunu, et sen ei tarvi pelkää, et et tykkää siitä yhtään. :) toivottavasti oli jotain hyötyä
Tuskin se kaverilla kysyttäminenkään nyt niin pentumainen idea oikeasti on. Jos teillä kerran on jo on siitä pohdinnat yhessä menossa.
pyydät vaan sitä fb kaveriksi tai pyydät numeroa ohimennen, ja kysyt vaikka että mitä kuuluu.
Pidä katsekontaktia päällä! Ja kyllä, poika varmaankin on kiinnostunut ;). Juttele ahkerasti ja kysy joskus ulos!