..ota sua takaisin
...luota tai kunnioita.
Kyllä mä arvasin ettet sä ole luottamuksen arvoinen, enkä edes ihaillut sua mikä olis aika tärkeetä parisuhteessa ;)
Ei sun kanssa vois toteuttaa mun haaveita
Eikä sul taida olla omiakaan.
Huumorii sul ei ollu nimekskää ja ihan suorastaan naurattaa toimintas.
Tajusin asiat kun tapasin mun sielunkumppanin.
...luota tai kunnioita.
Kyllä mä arvasin ettet sä ole luottamuksen arvoinen, enkä edes ihaillut sua mikä olis aika tärkeetä parisuhteessa ;)
Ei sun kanssa vois toteuttaa mun haaveita
Eikä sul taida olla omiakaan.
Huumorii sul ei ollu nimekskää ja ihan suorastaan naurattaa toimintas.
Tajusin asiat kun tapasin mun sielunkumppanin.
Vastaukset 38
Vanhimmat
Olipa lapsellinen teksti, selvästi jonkun teinitytön kirjoittama, täynnä kirjoitusvirheitä :D
Ootko katkera vai narsisti?
Jos huumoria haet, katso peiliin :)
Kyllä minulla haaveita on :) et vain kuulu niihin
Lapsellista tekstiä, paljon kirjoitusvirheitä.
Sairas mieleltään ainakin on. Kirjoitutustyylistä voi päätellä paljon.
Pitäisi AP:n kääntyä lääkärin puoleen, mutta sairaat eivät yleensä osaa.
Olen samaa mieltä edellisen kirjoittajan kanssa. Kuka tuollaista huolisi.
Kuka voisi olla hänen sielunkumppaninsa?
Omituista tekstiä......
Lääkäri olisi paras ratkaisu tässä tapauksessa.....
Viestistäsi paistaa lievä katkeruus :/ .Niin ei kuulosta edes olleen parisuhde. Kun tapaa sen oikean sen tietää. Tärkeää on mielestäni avoimuus, joustavuus ja aidot tunteet. Sen löytyessä on syytä pitää kii. Elämän teillä ei ratkaise mielestäni se kuinka hyvin elää tai toimii (osansa kuitenkin) vaan se mitä on valmis vastoinkäymisten tullessa käsittelemään niitä ja oppia niistä. Katkeruus ei auta.
Mistä sä löydät katkeruutta ap:n viestistä kun näin täältä katsottuna se vaikuttais olevan ihan järkevästi analysoitu loppunut suhde.
Todella suuri katkeruus paistaakin läpi.
Eisaanut haluamaansa , niin täällä rätkyttää.
Sairaana pidän minäkin AP:tä.
Jokaisella on omat unelmansa ja niin pitääkin olla tässä elämässä.
AP:n unelma on hänen oma mielensä, joka ei totisesti ole tasapainossa.
Kun ikää karttuu, karttuu kaikkea muutakin. Teksti oli lapsen tekstiä, pitää osata ottaa se huomioon.
Ei senyt perkele lapsen tekstiä ole.
Aikuisen ja sairaan.
Sinäkö se tämän olet kirjoittanut?
tekstis niin hääviä et sen perusteella on varaa ketään helvettiin häätää, hällä on sama oikeus tääl kirjottaa ku sullaki. kamalaa porukkaa on osa.
säälittäviä, katkeria ihmisiä joilla ei ole muuta sanottavaa kuin toivottaa toinen helvettiin. mutta eihän kukaan näe omaa tyhmyyttään ja kamaluuttaan.
Niinpä, ja heti silti täällä toiveajattelemassa, että se olisi tietyn ihmisen kirjoittama.
Mun kissa on seurana vaan:( mää en nääs saa miehestä mitää seuraa. Kummeleita katselen ja muistelen,kuinka salasuhteen kanssa nauroimme niiden vitseille, matkien juttuja:( Nääs nääs.
Kolahtipas moneen ihan tavallinen suhteen loppumisen jälkeinen ja eroa käsittelevä teksti
pelko perseessä et oli itelle ja sitten pitää vittuilla oiken henkensä edestä ...
kyllä on vintti tyhjänä näillä ilkkujilla ..
Selvästi alle 20 vuotiaan kirjoittama teksti. Palon virheitä ja teinien käyttämiä sanontoja. Outoa että moni luuli osuvan itselleen. Seurusteletteko te teinien kanssa?
TuskiNpa kirjoitetaan N:llä ei M:llä. Mene takaisin kouluun teini.
Onkohan munkin ihastus hylännyt mut. En enää ollenkaan tunnista täältä häntä. Vai oliko kaikki sittenkin vain kuvittelua että hän tänne kirjoitteli?
Et ihaile toista, mutta halusit uhrata hänen elämänsä muuten itsekkäille haaveillesi. Eivät varmaan olleet sen arvoisia toiselle? :-D
Humoristisuus suorastaan paistaa viestistäsi, et taida fiksumpaa huumoria ymmärtääkään. Kiva kun olet tavannut sielunkumppanisi, niin elämä hymyilee milloin ekana tulee tietysti mieleen tuo suomi24, että nyt äkkiä katkerana kirjoittamaan "edelliselle"
Onnittelut OIKEAN SIELUNKUMPPANIN löytymisen johdosta. Ihan pikkasen hykertelen..hmm kaikki valkenee ajallaan..sinullekin.
lapsiinsekaantuja ?
on ?
kitkerää sappea tuntemattoman nuoren päälle ? miksi ihmeessä ?
No jo oli naurettavan lapsellista tekstiä! Ettei nyt vain olisi käynyt niin että mies huomasi kuinka typerä olet ja jätti koko homman siihen? Vai oletko omaan napaan tuijottaja, miehen olisi pitänyt elää sinun elämääsi ja unelmiasi toetuttaa?
Toivottavasti löysit "sielunkumppanin" joka on tasoasi!
mielialaa täällä lietsotaan.
Mistä ensinnäkin tiedätte, mikä on ap.n sukupuoli, mies kuitenkin on jälleen kärsijänä..
Hyvää päivää ja tiedoksi vaan teille, että jollei löydy rakentavaa ymmärrystä niin parempi olla kommentoimatta.
Sairasta.
Minun käsitykseni mukaan kyseessä on mies.
Nainen kirjoittaa ei tavalla.
Selvää pikkusieluisen teininaisen kirjoitusta. Ikäähän voi olla yli 20v mutta henkinen taso lähempänä 15v.
Jänää miten monen mielestä noin vähänkin provosoiva teksti on kamalaa katkeruutta viljelevä.Suorat sanat noi enemmänkin näyttäisi olevan jollekin väärälle.
Harva lapsi osais käyttää sivistyssanoja "dynamiikka" tms.,
toisin kuin tähän ketjuun vastanneiden alhaisen ÄO:n omaavat pellet. ;)
Kyllä nykyajan lapset osaa, sinun lapsesi ei todellakaan......
Katkeruuttahan tuo viesti kuvastaa eikä mitään muuta. Mies vaan lemppasi naisen jostain syystä. Tuo aloittajan vuodatus kyllä kuvaa jollain tapaa minkälainen ihminen hän on. Ehkä todella vaativainen, mustis, omistushaluinen, roikkuu miehessä, tasapainoton jne.
Katkera olo hänelle jäi jota täällä nyt purkaa varsin kovasanaisella viestillään.
"vaativainen, mustis, omistushaluinen, roikkuu miehessä, tasapainoton jne. "
Mistä löydät tohon viitteitä? Omasta päästäsi?
Ap naulasi oman totuutensa päättyneestä ilmeisen huonosta ihmissuhteesta ja täällä katkera äijäkuoro lataa tuutin täydeltä kuvitellen että viesti oli itselle.
Onhan se aina masentavaa kuvitella jos se edellinen ajattelisi noin....
Olisiko nyt käynytkin "vanhanaikaisesti", eli mies on aluksi tätä aloittajaa yrittänyt lähestyä. No, nainen on mikä on, antanut heti kielteisen viestin, mutta mies on jäänyt hänen mieleensä ja nainen onkin tullut katumapäälle. Mies kielteisen viestin saatuaan on jättänyt leikin heti siihen, nainen, ehkä omissa kuvitelmissaankin vain, on jäänyt odottamaan mieheltä jotain mutta sitä jotain ei olekaan koskaan tullut.
Nyt nainen turhautuneena syyttää sitä miestä, koska tuntee itsensä hylätyksi. Ei näe sitä toista puolta, omaa osaansa, kun kielsi miehen heti alussa. Luuli että mies on niin rohkea ja tulee kyllä uudestaan yrittämään.
Täähän on tyypillinen kuvio joka on saattanut tässäkin tapahtua. Sitten syytellään toista osapuolta. Todellinen syy saattaa olla ihan vaan vaikka se että molemmat ovat ujoja, arkoja ihmisiä. Nainen on kerran tylysti miehen kieltänyt--->mies ei enää uskalla lähestyä--->nainen odottaa mieheltä silti jotain.
Tämä on vain minun hypoteesi mutta saattaa olla tässä käynyt niin.
eköhän tuossa ole ollut ihan oikeasta suhteesta kyse joten älä turhaan tee hypoteeseja, normaali ihminen kyllä tajuaa mikä on suhde mikä pelkkää mielikuvituksen tuotetta.
kuitenkin on jäänyt hampaankoloon, ku pitää tänne avautua tollasella aloituksella
Ainahan huonosta suhteesta paha mieli jää :/
Niin tarkennan sen verran, aloituksen otsikkona on "entiselle", lainausmerkeissä. Siitä päättelin että onko mitäänm edes ollutkaan.