Mitä voin tehdä tälle ongelmalle??
olin kutsunnoissa tänään ja yllätyin, kun siinä oli pelkästään ulkomaalaistaustaiset ihmiset. toinen yllättävä juttu ole se, että siellä ei ollut järjestetty kunnon lääkäritarkistukseen. äija joka ei ollut ees lääkäri näköinen kysyi pari kysymystä ja mä sain (A) kaikki perusjutut. Uskonto, Vaatteet koko, Harrastus, Pituus, paino, ryhti, näkö, Allergioista ja muista piilevistä sairauksista ja vaivoista oli skipattu, itse asiassa se kyselylomake palvelusta ja terveydentilan tutkimista varten ei ees otettiin esille. Haastattelu kesti alle 10 min ja jonotus aika oli yli tunti.
kutsunnat ulkomaalaistaustaiselle
1
184
Vastaukset
- stsertnertn
Ne (Suomen valtio) laittaa teidät etulinjaan. Olen pahoillani, sehän ei ole oikeudenmukaista. Asetelma on vähintäänkin julma ja Kafkamainen.
Mediassa palvotaan suvaitsevaisuutta, mutta Suomi-huoralla onkin kahdet kasvot.
Koko armeija on iso kusetuslaitos, joudut käyttämään omaa rahaasi, että saisit leireillä riittävästi syötävää. Monenlaista muutakin rahanmenoa on tiedossa.
Palvelin itsekin Santahaminassa aikanaan ja ilmiö oli selkeästi nähtävissä:
Ulkomaalaistaustaiset, pikkurikolliset ja kaksoiskansalaiset olivat kaikki lähestulkoon 1. jääkärikomppaniassa , Pstk:ssa tai Krhk:ssa.
Eli toisinsanoen puolen vuoden miehiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 712963
- 462564
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322225- 792138
- 951956
- 321702
- 121536
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171487Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?271302Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil191195