Annetaan VIIKKOVUOKRALLE upea asunto Fuengirolasta

CASA FUENGIROLA

Rauhallisella pientaloalueella 200m Los Bolichesin keskustasta ja 400m rannasta, sijaitsee 3 makuuhuoneen alimman kerroksen ihastuttava patio-asunto. Pienkerrostalon tyylikäs asunto on remontoitu uutta vastaavaksi vuonna 2012 ja samalla siitä on tehty pyörätuoliystävällinen.

Laadukkaassa asunnossa on vuodepaikkoja on 5-6 hengelle sekä lisäksi olohuoneessa ja lasitetulla terassilla on vuodesohvat 4 hengelle. Eli makuupaikat jopa 10 hengelle.

2 kylpyhuonetta, joista toisessa on lattialämmitys sekä suihku ja toiseen esteetön pääsy pyörätuolilla. Ilmastointilaitteet kaikissa makuuhuoneissa sekä olohuoneessa, asunto on äänieristetty, ikkunat ovat tuplalaseilla, terassilla kehyksettömät parvekelasitukset sekä turvaovet. Lasitukset aukeavat täysin ja siten viihtyisästä terassista saa halutessaan yhden huoneen lisää tai kesällä esteettömän pääsyn pihalle.

Asunnossa on WiFi-internet, 2 LED-tv:tä dvd:lla olohuoneessa ja terassilla ja TV-Finland sekä sateliittikanavat. Keskimmäisessä makuuhuoneessa moottorisoitu sänky, jonka päädyt nousevat kaukosäätimellä. Makuuhuoneissa on parkettilattiat. Keittiössä kaikki nykyaikaiset kodinkoneet; induktio-liesi, liesituuletin, uuni, mikro,astianpesukone, jääkaapin yhteydessä juoma-automaatti tavalliselle sekä vichy-vedelle (ei tarvitse tuoda kaupasta!) sekä pakastimen yhteydessä jääpala-automaatti.

Asunnosta pääsee viihtyisälle andalucialaiselle patiolle olohuoneen, sekä keittiön kautta. Patiolla kaasu-grilli, sauna, jaquzzi sekä aurinkopedit neljälle. Asunnon ilmansuunta on länsi-pohjoinen, joten aurinko paistaa aamusta iltaan. Pikkuisessa saunassa Iki-kiuas, suihku sekä wc.
Saunan vieressä sijaitsee kodinhoito nurkkaus, jossa pyykinpesukone ja kuivuri.

Asunto sijaitsee keskeisellä paikalla Los Bolichesissa, kävelymatkan päässä Los Bolichesin juna-asemalta ja El Corte Ingles-tavaratalolta.
Lähellä lukuisia kahviloita, baareja ja ravintoloita sekä Mercadona ruokakauppa. Lähistöllä myös kaikki suomalaiset palvelut, autonvuokraus, Suomalainen seurakunta, kahvilat jne. Malagan lentokentälle matka kestää n. 20 min.

Täydellinen loma-asunto kaupunkilomailijalle, joka hakee kuitenkin hieman omaa rauhaa ja pihaa, jossa oleskella sekä suomalaista asumistasoa.

Vuokraan asuntoani ympäri vuoden.

KYSY TARKKA HINTA JA SAATAVUUS!

VOIN LÄHETTÄÄ LISÄÄ KUVIA MEILILLÄ... TAI LÖYDÄT NE MYÖS FACEBOOKISTA JA YOUTUBESTA:
www.facebook.com/CasaFuengirola
http://www.youtube.com/watch?v=AUz6whPaZS4

Hintatiedot:
Vuokra 650-975 €/viikko, 1100-1700 €/2 viikkoa. Hinta riippuu ajankohdasta.

Yhteystiedot:
[email protected] tai soita 34-606 921 418

5

1710

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hintatietoinen

      Niin että selkeä ryöstöhinta, eipä kiinnosta tuo tavalla ei toisella. Hotlassakin tulee yli puolet halvemmaksi, voit pitää lääväsi.

    • k.k.k

      Hostal Nevadassa jossa kaikki palvelu aamupaloineen muistaakseni 140-200 euroa/viikko. Ja sinulla 1700e/ 2 viikkoa. Tästä saa hyvät tulot kun ei ilmoittele verottajallekkaan tästä bisneksestä mitään. Älä laita mitään ohjekirjoja tai lappuja seinille koska silloin käry käy jos joku tarkistus tulee, näkevät että asunto on silloin pelkästään vuoraustoimintaa varten. Laita joitain sinun kuvia seinille tai muistoja että näyttäisi että sinä asut siellä vakituisesti nyt kun ei mitään kuvissa ainakaan näkynyt niin selvä käry käy. Ja Facebook sivu paljastaa Espanjan vero virannomaisille varmaan 10 vuotta takautuvasti vuokraustiedot kun ihmiset kehuvat miten oli hieno 2 viikkonen taas sinun asunnossasi. Tuossa on noi rantatuolit tollasessa muurien ympäröimässä syvennyksessä mihin ei aurinko paista onko ne vierassänkyjä. Lyhyt matka tuolta rannalle on.

    • heheh

      NO, ei voi kyllä hostal nevadaa ja tätä asuntoo verrata mitenkään yhteen :DD

      • muy caro

        No ei tietenkään voi mutta silti kuullostaa hinta todella kovalta.Ei varmaan ainakaan kilpailua tule.


    • 7+16

      Loma-asuntoja löytyy myös tuolta Costa del solin alueen markkinapaikasta www.aurinkotori.org

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      16
      1741
    2. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      140
      1712
    3. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      307
      1361
    4. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      1098
    5. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      209
      1092
    6. Mitä haluaisit

      Tehdä kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      132
      998
    7. Salainen kastekoulutus

      Millainen on helluntailainen kastekoulutus ja kauanko se kestää ?
      Kaste
      285
      965
    8. Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."

      Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt
      Suomalaiset julkkikset
      3
      935
    9. Känsäkoura ja hotelli

      Tietoa kuka ostanut?
      Kuhmo
      10
      915
    10. Pirkanlinna yleisötapahtuma

      Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks
      Ähtäri
      49
      898
    Aihe