Keskiyölle

Voimat vähissä

Elämä hieman sekaisin...ja uupumus suunnatonta.
Minua askarruttaa tulevaisuus.
Olen ollut reilu vuoden todella tiukilla sekä henkisesti että taloudellisesti.
Löydänkö uuden työn ja onko se mahdollisesti parempi palkkainen, niin että ei tarvitsisi luopua kodista?
Löydänkö sisäinen rauhani ja sen tiimoilta hyvän parisuhteen? Kuvioissa 3 miespuolista kaveria, kehityykö niistä jotakin vai jääkö vain kaveruustasolle?
Miten terveyteni laita, olen siitäkin huolissani? Vakava sairaus taustalla.
Kuinka lapseni tulevat pärjäämään?

2

70

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei

      sinä taisit jäädät välistä, huomasin vasta nyt.

      en näe lähelläsi yhtä ainutta naista, vain miehiä. kotisi taitaa tuntua hieman vankilalta tätä nykyä, olet tosiaan tiukoilla. mutta osaat hoitaa taloutesi tärkeysjärjestyksessä! se on plussaa sinulle.

      sinun kannattaisi tosiaan lähteä heti aluksi lenkille. viettää omaa aikaa ja tutustua itseesi raikkaassa luonnossa. koska sinä itse olet avain kaikkeen, ne miehet ovat sitten koristus oman itsesi vieressä. tarkoitan sen hyvällä, sillä liika takertuminen vie vain ojasta allikkoon.

      kyllä sinä kohtaat omasikin, hän voi olla sinua hieman vanhempi. mutta tässä mielentilassa et ole vielä paras oma itsesi. sinulla ei ole paljoakaan, mistä ammentaa. jos saat edes kuntosi kohdalleen ja mielesi hieman virkeäksi, niin se voisi auttaa tilannetta huomattavasti.

      tahdon tukea sinua siinä, että olisit ehjä ja hyväkuntoinen tälle mukavalle miehelle. ei kukaan halua ymmärtää, että on tulossa korjaamaan rikkinäisiä seiniä. ja nyt en tahdo saattaa sinua itkemään, vaan katsomaan peiliin!

      sillä todellakin se kunnon mies on tulossa elämääsi. mutta mitä sinä voit antaa hänelle? hänellä on omasta puolestaan paljonkin annettavaa. sinä voisit antaa kokonaisen itsesi ja terveen vartalosi, niinkuin mielesikin. sitä myöten se lähtee sitten rullaamaan......

      näen sinut myös jonkinlaisilla luennoilla! eli hyvin se lähtee käyntiin.
      ja näen myös lapsen tai nuoren, joka suorittaa arvosanansa ja pääsee loistavin arvosanoin jatkoon.

      t. Keskiyö

    • kiitos =)

      Kiitos Sinulle Keskiyö.
      Kirjoituksesi osuu oikeaan ja tukee omia ajatuksiani asioista.
      Aurinkoista syksyä Sinulle =)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      193
      1442
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      138
      913
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      882
    4. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      56
      849
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      53
      806
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      255
      683
    7. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      10
      680
    8. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      333
      651
    9. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      58
      644
    10. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      72
      609
    Aihe