Keskiyö

rivien välistä

Elämässäni mies jonka kanssa oltiin matkalla viime viikolla. Millainen jatko näkyy?

Kiitos

6

70

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei

      sinä olet toki toisenkin miehen mielessä vahvasti. tällä toisella miehellä on asiat kunnossa ja hyvä ammatti.
      tätä matkakaveria en näe, mutta näen toisenkin matkan.

      naisia ei pyöri ympärilläsi, miehiä sitäkin enemmän.

      sinulla voisi olla tiukkaa työssä, tai jossakin muussa instituutissa. näen suuren rakennuskompleksin, minkä ympärillä kävelee vartija.

      näen sinut miehen seurassa, mutta tämä on joku toinen. katso myös tarkkaan kehen heistä voit luottaa, sillä sinulla on ihailijoita.

      t. Keskiyö

      • rivien välistä

        Kiitos. juu isossa talossa töissä, tiukkaa ei ole, mutta vartioita on kyllä ja liikemiehiä ympärilläni. Naisia ei juuri. kaikki hyvässä ammatissa ja asiat kunnossa, kuten myös miehellä jonka kanssa tein matkan ja teen tämän seuraavankin, minkä ilmeisesti näit. Kuormasta en syö ja tämä yksi mies, joka ei siis liity työkuvioihini, vain kiinnostaa. Ja tiedän kyllä että olen hänen mielessä vahvasti, sen verran pitkään tunnettu. Harmi, kun et nähnyt tähän mieheen mitään. Eräs toinen näkijä hiljattain sanoi vain yhdellä lauseella meidän menevän naimisiin, tiedä sitten. Olisin halunnut nyt toisenkin mielipiteen. :)


    • Hei

      mutta sinähän sait toisen mielipiteen :-)

      t. Keskiyö

      • rivien välistä

        Niinpä. :) eikös olekin melkoinen ristiriita? Kaksi ääripäätä. Ainakin viimeksi mietittiin mm.asumiskuvioita uusiksi. Juuri siksi nimmarini on rivien välistä. Yritän arvailla, että mitä seuraa.


    • Hei

      olet skeptinen mietteissäsi, mutta lopulta sinä kuitenkin itse päätät mikä on sinulle hyväksi.
      no sanotaan, että näen ainakin insinöörin kuvioissasi. ja teet mitä teetkin, sinua kositaan ja se on hyvien tähtien alla. jos suostut kosintaan, saatte yhdessa kauniin omakotitalon aikaan, siellä asuu onni ja varakkuus.

      ajoista en osaa puhua, aikaa ei minulle ole olemassa. mutta onnellisesti sinä kuitenkin menet naimisiin.

      t. Keskiyö

      • rivin välistä

        No kiitos vielä kerran. Tämä mies jonka kanssa viimeksi suunniteltiin, just sitä omakotitalon hankintaa, ehkä jo ensi vuodelle (silleen jännällä tavalla varmistettiin kummankin mieltymykset ja tarpeet tosi tarkkaan) , onkin sitten ainoa tuntemani insinööri :) ja ollut vuosia sielunkumppanini, siksi tiedän, että hän varmasti mua ainakin ajattelee. Olemme itsenäisiä ja päätämme asioistamme itsenäisesti, mutta yhdessä kaikki asiat neuvottelemme.Ja vaikka mitä elämäntilanteita ollan yhdessä hoidettu. Mutta periaatteessa olen ajatellut, että jos tämä viisaus säilyy, en mene naimisiin, mutta kosintaan on vaikea sanoa ei. Siksi varmaan olen skeptinen. Olen kaikille sanonut, että en aio naimisiin enää. Tiedän, ei pitäisi koskaan sanoa: "ei koskaan" :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      56
      1582
    2. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      342
      1095
    3. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      131
      911
    4. Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?

      Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu
      Suomussalmi
      12
      724
    5. Voisit nainen joskus vastata minulle

      Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.
      Ikävä
      63
      595
    6. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      39
      559
    7. Päälle hautaus?

      Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa
      Lieksa
      90
      548
    8. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      43
      503
    9. On tuota ikäeroa meillä kyllä aivan liian paljon

      Etsi samanikäistä kuin olet, niin minäkin.
      Ikävä
      45
      488
    10. Mies Naiselle pyydän...

      älä satuta minua.
      Ikävä
      44
      446
    Aihe