Mihin mun kannattaa kannella, jos edunvalvojaa tuputetaan kokoajan enkä halua sitä, kun siitä et pääse ikinä eroon.
Palkkakin menee sille, et saa käyttää rahojasi miten haluat ja pankkitunnukset menee kiinni.
Kannattaako mun ottaa yhteyttä poliisiin vai lakimieheen?
Edunvalvojan tuputtaminen
6
311
Vastaukset
- Edunvalvoja!
Kysymyksestä päätellen olet selkeästi edunvalvojan tarpeessa.
- vastaus sulle
Mikä on terveydentila kohdallasi se ratkaisee, jos pystyt hoitamaan asiasi itse et tarvitse edunvalvojaa , eikä kukaan voi sinua siihen pakottaa. Lakimies voi varmaan auttaa tarvittaessa.
- Anonyymi
Minun miehellä on oma tytär edunvalvojana en ole ennen moista hullua nähnyt. Kyllä joskus huomaa oman ahneuden. Ei käy kateeksi
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minun miehellä on oma tytär edunvalvojana en ole ennen moista hullua nähnyt. Kyllä joskus huomaa oman ahneuden. Ei käy kateeksi
Nykyisin kaikki hullutkin pääsee edunvalvojaksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nykyisin kaikki hullutkin pääsee edunvalvojaksi.
Ja nettikirjoittajiksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minun miehellä on oma tytär edunvalvojana en ole ennen moista hullua nähnyt. Kyllä joskus huomaa oman ahneuden. Ei käy kateeksi
Miksi et itse ole miehesi edunvalvoja?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site866058Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers794870Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto524442SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun574192SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt963789Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost73533Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi992607SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502503Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352419Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat492148