Windows kasiako asennatte?

On niin hiljaista ollut koko päivän?
992
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Osa wintoys-puudeleista varmaan asenteleekin tuota dublo 8 rypistystä. Pysyväthän vähänaikaa hiljaa kun ihmettelevät toimimatonta konetta ja miettivät miten siihen saisi toimivan käyttöjärjestelmän takaisin.

Äänestä

Valmis Windows 8 yllättäen jakoon kaikille!
http://www.tietokone.fi/uutiset/valmis_windows_8_yllattaen_jakoon_kaikille

Ubuntut ja muut saavat jäädä, on niin loistava tämä uusi Windows. Yksinkertaisesti paras käyttöjärjestelmä ikinä. Itse olen avarakatseinen, mutta varmasti moni linuxkäyttäjä ei tohdi kokeilla Kasia sillä silloin olisi ainakin itselleen myönnettävä ettei open soosi pärjää Microsoftille!

Äänestä
  • Tableteissa tuo Windows 8 voi jonkunlainen ollakin, pöytäkoneissa ja läppäreissä se on yksinkertaisesti surkea. Katsotaan kunhan Windows 9 joskus tulee jos se on käyttökelpoinen, muuten joutuu vaihtamaan muihin järjestelmiin kun Windows 7:n tuki päättyy.

    Äänestä

  • Windows 9 ladataan niin kiivaasti, että on vaikeuksia päästä palveluun. Ei vuorokauttakaan kun W8 on jo monta kertaa suositumpi kuin Ubuntu ja sadat muut linuxjakelut yhteensä!

    Äänestä

  • Windows 9 kirjoitti:

    Tableteissa tuo Windows 8 voi jonkunlainen ollakin, pöytäkoneissa ja läppäreissä se on yksinkertaisesti surkea. Katsotaan kunhan Windows 9 joskus tulee jos se on käyttökelpoinen, muuten joutuu vaihtamaan muihin järjestelmiin kun Windows 7:n tuki päättyy.

    Microsoft on jo ilmoittanut, että Win-9 ei ole mikään uusi käyttis, vaan SP-1 , siis ainooastaan servise-pack Win-kasiin, joten seiskalla mennään näinollen vuoteen 2020 !!!!!!!!!!!!

    Äänestä

  • Ei minun Windowsissa. Hyvin on toiminut ilman ensimmäistäkään haittaohjelmaa! Jopa tulostimet - ei tarvii ostaa uusia sen takia, kun ei edellinen toimi. Kaikki tulostimet toimii!

    Äänestä

  • linuks sucks! † kirjoitti:

    Ei minun Windowsissa. Hyvin on toiminut ilman ensimmäistäkään haittaohjelmaa! Jopa tulostimet - ei tarvii ostaa uusia sen takia, kun ei edellinen toimi. Kaikki tulostimet toimii!

    toimi win98 vain, siihen tyssässi

    Äänestä

  • kyvrfkvgugöj kirjoitti:

    toimi win98 vain, siihen tyssässi

    Joo, mutta kyllä tällä tubutinmiehellä on sitten hyvä muisti.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


tubutin forever kirjoitti:

On niin hiljaista ollut koko päivän?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu