pahinta mitä voi tapahtua, elämäni tärkein asia, oma lapsi hylkäsi minut. nyt tiedän ettei jumalaa ole olemassa. miten voin enää elää itseni kanssa?
keskiyö
pahin tapahtunut
4218
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Jumala ei hylkää koskaan ihmistään, ihminen hylkää Jumalan jättäen kuuntelematta sydämensä ääntä, jonka kautta tuo maailmankaikkeuden viisaus puhuu. On turha syyttää Jumalaa tai ketään. Lapsesi vain päätti tässä hetkessä olla kuuntelematta sydämensä ääntä ja seurata polkua josta saamansa oppi tulee häntä myöhemmin kasvattamaan, ja myös löytämään ja rohkaistumaan uskallaa kuunnella sydäntään. Hänellä on oma tiensä kuljettavana, ja se mitä tuo polku sisältää, on vain ja ainoastaan hänen tiensä. kaikki mitä tuolla matkallaan kohtaa, on hänen parhaakseen, sillä jokainen niistä osuu paikkaan, jossa ne ajan kanssa kasvavat lujaksi viisaudeksi. Älä ole hänelle vihainen, eikä ole tarpeen syyttää tai syyllistään mitään tai ketään. Et voi tietää mitä hän syntymässään kirjoitti Elämänkirjaansa. Huudot, syytökset ja vaatimukset työntävät häntä aina vain kauemmas. Anna hänen tehdä päätöksensä, hän löytää kyllä perille.
Hei
yhdyn täysin sinun kirjoitukseesi, Perilleviejä.
ei ole jumalan vika jos ihminen tekee omia päätöksiä. hän juuri haluaa, että ihminen kulkee omaa tietään ja tekee omia kokemuksiaan. hän kokee meidän mukanamme.
mutta hän antaa myös anteeksi. joskus häntä hymyilyttääkin ihmisen omituiset tekoset ja ajatukset.....
kasvukipua on kaikilla lapsilla, etenkin nuorilla. silloin kun on pakko saada välimatkaa, on parasta ottaa se. kauempaa on myöhemmin hyvä katsella asioita objektiivisesti, kun pahin myrsky on laantunut.
tämä ei varmasti ole pysyvää, joskus vain on saatava lisää omaa tilaa. ja kohdattava muita ihmisiä.
t. Keskiyö
minä en jaksa enkä halua,ei ole yhtään syytäkään.
Kyllä uskominen perustuu siihen että meillä enkeli vierellä läpi elämän oma. Kun rukoilet rukoile omalle enkelillesi.
Hän vie sen sitten eteenpäin tai käskee muita enkeleitä teitä auttamaan. Meneppä vaikka guugleen tutustumaan ota http://ihanatenkelit.suntuubi.com sieltä voit lukea että enkelit ohjaa meitä jos niihin uskot ja pyydät ja kiität.
Ei se yksi jumala ennätä meidän maailmaa auttaa enää.. Hänellä enkeleitä jotka auttavat ja muita lohduttajia esim. näkijät. ja auttajat. Mutta teille selviää kun menette lukemaan vasemalla eri aiheita rivis. Eli Jumala lähettää meitä enkelit auttamaan. Yksi minkä luin Portaat taivaaseen Lorna Byrne. Selviää paljon kuinka tämä maailma toimii. Hyvät jatkot teille toivottavasti saatte tästä apua.