5119

Penni ajatuksistasi?

Rauhallista ja hyvää unta sinulle toivotan.

Löydät tämän jos on tarkoitettu. Loydä, vaadin sitä.
20491
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

I will find you.

Äänestä
  • Numerot, ne voi liittyä mihin vain. Mutta rakkauteni kohde ne tunnistaa, uskon vahvasti siihen, toivoa voi heittää kävyllä.

    Äänestä

  • 8116 kirjoitti:

    Numerot, ne voi liittyä mihin vain. Mutta rakkauteni kohde ne tunnistaa, uskon vahvasti siihen, toivoa voi heittää kävyllä.

    Kahdeksan, yksi, yksi, kuusi :)

    Äänestä

  • vit-si kirjoitti:

    Kahdeksan, yksi, yksi, kuusi :)

    :D

    Äänestä

Jos tuosta voisikin hyvällä mielikuvituksella jotain päätellä, niin mitä sillä uskaltaisi tehdä?

Äänestä

Liittyikö jotenkin kilpailuun

Äänestä

Eihän penniä ole enää olemassa, nykyään pitäis varmaan sanoa että sentti ajatuksesta

Äänestä

Ajatus katosi, pennejä taivaasta.
Uni tulee aikaisin tänään, toivottavasti. Tarkoituksella löysin.

Hyvää illanjatkoa ja unia sitten kun sen aika on.

Äänestä

Jotain jäi pahasti kesken?????????????????????? tai sitten ollaan aivan väärissä sfääreissä, aaltopituuksien tuolla puolen.

Äänestä

Millä perusteella vaadit mun löytävän tämän?

Äänestä
  • Löysit jo. Perusteet on aina henkilökohtaisia.

    Sitä voi aina vannoa minkä tahnsa nimeen.

    Äänestä

  • Perusteet! MIllä peruisteill?! Voi helvetti tätä jahkaamista. Anna nyt kuulua! jotenkin

    Äänestä

  • 8116 kirjoitti:

    Perusteet! MIllä peruisteill?! Voi helvetti tätä jahkaamista. Anna nyt kuulua! jotenkin

    Mitä sä siin meuhkaat?!

    Äänestä

  • 5119...? kirjoitti:

    Mitä sä siin meuhkaat?!

    Sori. Ee on intohimoista meuhkaamista, se pitää sisällään joskus, ei niinkään ääri-ilmiöitä, vaan ajalle vääriä valintoja, tukahdettuja ja tukahtomattomia tunnesolmuja. Eikä se toisaalta välttämättä ollut kuin huono päivä, ihan kun niitä ei kelllään koskaan olisi, toiset käyttäytyisi tai sanoisi paljon pahemmin.

    Lisäksi piti mainita, ettei numerosarja ole oikein. Kertoo osittain varmasti siitä miten pihalla voi joskus olla, eikä se ole tässä päivässä enää oleellinen, joten se oli puhdas vahinko. Tätä ei monikaan voi tulkita haluamallaan tavalla, paitsi yksi minulle jollain tapaa hyvin tärkeä ihminen, miltä se ei aina ole varmasti tuntunut. Mutta minäkään en voi olla täydellinen enkä sitä vaadi toiseltakaan.

    Todella kauniita unia.

    Äänestä

Joku esiintyy aloittajana.

Äänestä

I'm not a number, I'm a human being

Äänestä

Kommentoi aloitusta


8116 kirjoitti:

Penni ajatuksistasi?

Rauhallista ja hyvää unta sinulle toivotan.

Löydät tämän jos on tarkoitettu. Loydä, vaadin sitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu