Hei!
Olen 4 ihanan undun omistaja.Nuorimmat kaksi ovat vasta n.3kk vanhoja.Ongelmani näiden pienten kohdalla on tuore ruoka. Pikkuiset eivät suostu syömään muuta, kuin salaattia ja voikukan lehtiä. Olen yrittänyt tarjoja mm. omenaa ja kurkkua. Eli mikä neuvoksi? Olisin todella kiitollinen kaikista vastauksista.
Undulaattien ruokinnasta...
Tanja
1
159
Vastaukset
- pinkki
Heippa!
Siinä saattaa mennä aikansa ennen kuin uusi tuoreruoka hyväksytään ruokavalioon, joten tarjoa vain sitkeästi uusia tuoreruokia tipuille. Yleensä uusi pöperö hyväksytään mutta ei aina, kullakin on omat herkkunsa. Terveisiä tipuillesi!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1121441
Se helpottaisi oloa jos
Se toinen tietäisi että molemmat tykkäämme toisistamme. Se on asia mikä vaivaa ja ahdistaa minua vaikka tilanne olisikin881297Palsta kysely..
Mikä on mielestäsi hyvä ikäero parisuhteessa? Tulevassa/kuvitteellisessa tulevaisuuden suhteessa, voisitko harkita ”ott1361047- 68974
- 39897
- 69864
- 97857
- 75846
Haluaisin nainen vain välillä heilutella peittoa sinun kanssa
Mutta kuitenkin oltaisiin uskollisia toisillemme.54832Ihmeellistä millaisissa tilanteissa ajatukset kulkuun sinuun
Eilen seurasin kun ihmiset ajoivat kaupan parkkipaikalle ja menivät yhdessä kauppaan. Iski jotenkin ikävä. Mietin että39774