Keskiyö sinulle

Minkälaisen miehen näet minulle, sitähän minä toivon tähän rinnalleni, minne pitää mennä että tapaa elämänsä rakkauden vai tuleeko kotoo hakemaan kun en tansseja harrasta ? Meneekö lyhyt aika odotellessa vai meneekö seuraavaan elämään ? :)
272
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Hei

on myös kanslaisopiston kursseja ja muita kohtauspaikkoja....

ei hae kotoa, vaan kohtaat miehen ryhmässä. hieman kaljuuntuneen ja pientä selkäkipua potavan miehen minä tässä näen.
voisit ottaa sen kataloogin käteesi parempaa odotellessasi....
sieltä löytyy varmasti kurssi sinunkin mieleesi.

koti on sinulle pyhä paikka. olisitkohan saanut perintöä miespuoliselta sukulaiselta? aikoja en kuitenkaan pysty kertomaan. mutta sellaisessa tilanteessa on viekas nainen mukana kaivelemassa omaisuutta.

ihastut ehkä nuorempaan mieheen, hyvinkin mahdollista. hän on näppärä ja hauskaluontoinen. mutta se sinun oma kumppanisi tulee vaikeuksien kautta. hänellä on papereita levällään ja sinäkin autat parhaasi mukaan niiden selvityksessä. siitä hän on sinulle kiitollinen.
siinä mukana on myös vanha sormus, mikä herättää kiinnostusta.

voi, niitä miehiä tulee eteesi enemmän kuin arvaatkaan. mutta se ongelmapakkaus, joka kyselee ja raapii päätään, hän olisi se paras kaikista sinulle!

t. Keskiyö

Äänestä
  • On tarkoituskin mennä ko:n mutta naisia siellä kurssilla vain on.

    Perintöä olen aikanaan saanut vähän ja siinä kyllä oli yksi melko ahne kettu joka kyselee vieläkin vanhojen tavaroiden perään ja luulen että odottelee vielä erään omaisen poismenoa jotta pääsee loputkin tavarat tonkimaan.

    Ja miehiä luettelet niin että pää menee pökkyrälle! Ota nyt tuosta selvää :) Ajan kun vielä täsmentäisit, vaikka vaikeaa se on, niin hyvä olisi. Tai jotain muutakin merkkiä tästä päätään raapivasta miehestä ja miksi se on ongelmapakkaus?

    Kiitos vielä jos jaksaisit selventää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


oon-Toivo-ton kirjoitti:

Minkälaisen miehen näet minulle, sitähän minä toivon tähän rinnalleni, minne pitää mennä että tapaa elämänsä rakkauden vai tuleeko kotoo hakemaan kun en tansseja harrasta ? Meneekö lyhyt aika odotellessa vai meneekö seuraavaan elämään ? :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu