Maikkulan yläaste

-

Mitä mieltä olette Maikkulan yläasteesta? Onko koulussa mielestänne hyvä ilmapiiri? Esiintyykö kiusaamista tms?

15

5316

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kiusa1

      Maikkulan koulu on "kiva koulu", mutta siellä kiusataan.

      • Anonyymi

        Kiva kouluhan on yleensä merkki siitä että varmaan kiusataan.


    • traumat tuli

      minä koin siellä aika paljon henkistä kiusaamista. sitä ei osannut sillon edes ajatella, hyväksyi vaan sen. pukeutumista, kokeiden numeroita, ihan kaikesta huomauteltiin ja arvosteltiin. toisiin nuoriin ei päässyt tutustumaan, koska he olivat porukoissa. oli ahdistavaa olla koulussa.
      tästä on kuitenkin aikaa.

    • -

      siellä on niin hyvä ilmapiiri että minä jouduin viettämään välituntini vessassa.. enkä juurikaan käynyt kouluruokalassa syömässä. missään muualla ei ahdistanut olla niin paljon kuin tuolla koulussa, onneksi pääsin pois sieltä. koko kolme vuotta oli pelkkää kärsimystä, ei koulunkäynnin takia vaan ilmapiirin takia. myös minä huomasin paljon henkistä kiusaamista. jos joku on siellä vähänkään erilainen aletaan heti kiusaamaan ja tätä koulua sanotaan vielä kiva kouluksi.. pelkkiä huonoja kokemuksia minulla tästä koulusta!!

    • resgesrg
    • Hensku6

      Kiva-koulu hanke on hyvä idea koulussa, jossa kiusaamista esiintyy.
      Se on tietenkin surullista, että sitä kiusaamista on; mutta ainahan sitä on.

    • Anonyymi

      Kävin koulun 2000-luvun puolivälissä. Koko yläasteaikani oli matalalentoa.ilmapiiri suorastaan paska ja ihmisiin oli todella vaikea tutustua(ns. sulloutuivat porukoihin ja jäi useasti yksin)

    • Anonyymi

      Paljosta vetoa, niin tästä aloituksesta tulee gay-keskustelut 2?

    • Anonyymi

      Millaisia muut koulut Oulussa?

    • Anonyymi

      kymmenen vuotta jälkeenpäin koulu on aivan mahtava! Meillä on talossa ihana rehtori soile ja mukava ilmapiiri tässä koulussa❤️❤️

    • Anonyymi

      Äänestä persuja.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      210
      5265
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      43
      4620
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      16
      3222
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      275
      3186
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      168
      3099
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      60
      2658
    7. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      63
      2007
    8. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1959
    9. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      88
      1944
    10. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      24
      1849
    Aihe