Oliko tämä keskenmeno?
Syön pillereitä, mutta yhden päivän huolimattomuuteni takia saatoin tulla raskaaksi. Yhdynnästä on noin 2 viikkoa ja en tosiaan ehtinyt edes raskaustestiä tekemään.
Henkilökohtaisista syistä jouduin lopettamaan pillerit 7 päivää yhdynnän jälkeen. Olin jo hyväksynyt mahdollisen raskauden eikä abortti ollut edes vaihtoehto.
Eilen sitten huomasin vessassa käydessäni pientä veristä vuotoa. Noin tunti tämän jälkeen alkoivat kovat kivut alavatsassa (paljon kovemmat kuin normaalit kuukautiset) ja nyt on tullut paksua limaista vuotoa tähän asti, mutta kivut ovat lakanneet.
Päänsärkyä on ollut muutaman päivän josta yleensä en kärsi. Tähän pääkipuun ei auta burana tai mikään muukaan.
Oliko tämä mahdollisesti keskenmeno? Kuuluuko normaaliin e-pillereiden tyhjennysvuotoon klimppinen/limainen runsas vuoto?
Oliko tämä keskenmeno?
09890
1
226
Vastaukset
- aegioj
Kun yhdynnästä on noin vähän aikaa, mahdollinen alkanut raskaus tulisi ulos ihan normaaleina kuukautisina, ehkä hieman runsaampina vain. Kyllä tuo sinun vuotosi varmasti johtuu vain pillereiden lopettamisesta. Hormonaalisen ehkäisyn lopettaminen voi aiheuttaa vaikka millaisia oireiluja, joten en sinuna miettisi mahdollista raskautta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2324451Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii752874- 472413
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua431697- 781389
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘831192PS uusimman gallupin rakettimainen nousija
https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden137919- 68882
Sellainen tunne sydämessä
Että nainen olet kaivannut minua. Tai sanonko että oikeastaan koet sitä samaa nostalgiaa, kaipuuta ja mukavia muistoja,86854Annan meille mahdollisuuden
Olen avoimin mielin ja katson miten asiat etenevät. Mutta tällä kertaa sun on tehtävä eka siirto.Sen jälkeen olen täysil53842