"melkein" neitsyt + synnytys?

mahtuuko??

mahtuuko vauva normaalisti ulos, jos on vain kerran harrastanut seksiä ja tullut siitä heti raskaaksi? Ja se eka kertakin oli semmoista säätöä, että hyvä jos sisälle pääsi kun oli niin kireä.

hölmö kysymys ja otsikko, mut kysympä vaan :)

5

830

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • .......

      No en tiedä sitten kuinka isomunaisen miehen kanssa sitä pitäisi maata, että se edes vaikuttaisi synnytyksen "helppouteen". Jos siis verrataan keskimääräisen peniksen ja vauvan kokoa toisiinsa.

      Ja yleensä eka kerta tekeekin tiukkaa kenellä tahansa siksi, kun naisen emättimessähän tosiaan on se immenkalvo.

    • ................

      No en tiedä sitten kuinka isomunaisen miehen kanssa sitä pitäisi maata, että se edes vaikuttaisi synnytyksen "helppouteen". Jos siis verrataan keskimääräisen peniksen ja vauvan kokoa toisiinsa.

      Ja yleensä eka kerta tekeekin tiukkaa kenellä tahansa siksi, kun naisen emättimessähän tosiaan on se immenkalvo.

    • ehkä näin

      Ei kokemusta asiasta, mutta en millään usko, että olisi juuri vaikutusta.

    • maruuuuuh87

      naisen keho muokkaantuu (luut löystyy nivusista ym) ennen synnytystä,valmistautuu synnytykseen, voi sitä synnytttää vaikka neitsyenä,hedelmöitettynä, ei sillä ole väliä, vaan sillä joustaako kudokset, ja alapäähän venyy synnytyksessä tosi paljon, ei se naiminen sitä venytä :) eli ei tarvitse pelätä että jos on melkeen neitsyt ni sen takia ainakaa synnytys menisi huonosti :) tsemppiä :)

    • Toinen puoli

      Ja joillain ei mahdu vaikka olisivat tehneet mitä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      50
      1607
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      1562
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      10
      1128
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      931
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      914
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      765
    7. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      86
      620
    8. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      617
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      32
      597
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      556
    Aihe