Kuka se on pyyhkässy housuvaaralla, Lupposen tien ristauksen tuntumassa mersun lepikkoon?
Mersu mehtään Puolangalla
14
608
Vastaukset
- kuka kuka
oliko musta, sininen,punainen vai valkoinen.
- katoppasta
oeskohan oekotie onneen periaatteella kuski ajellunna?
- U.Telias
Oliko mannemallin mersu vaiko väyrynen?
- ÄLY HOI
Niin EI AUTOILLA,MOPOILLA KUULU KAAHAILLA, EIKÄ AJELLA PITKIN METSIÄ EIKÄ ALKOHOLIN VAIKUTUKSEN ALAISENA LAISINKAAN VIHJEEKS VAAN KAAHARIT.......AJELKAA VAROVAISESTI .
- Joku känniääliö
tuleva perinteenjatkaja keskikaljanpuistoon Joojoo-Eikan tempastua viimosen ykkösoluen ... R.I.P
- retku-perä
Kommunisti pöksyhousumies moilanenko turrauttana raviin?
- daletintti
-93 syntynyt nuorimies, lupposelta kotosin.
- mersuton,,,,
eipä taida olla kovin montaa mersua sillä kylällä, kun pitää ihan uutisoida tuolla tyylillä;)
- sepeteusluk
taitaa mersu olla toiseksi yleisin automerkki puolangan kylillä
- Mersulady
sepeteusluk kirjoitti:
taitaa mersu olla toiseksi yleisin automerkki puolangan kylillä
Niin on. Minähii ostin viime kuussa mersun. Ihan vain siksi, kun täällä kuitennii ymmärrettään, että Mersu se vasta on se AUTO.
- Pikkupoikien
Mersulady kirjoitti:
Niin on. Minähii ostin viime kuussa mersun. Ihan vain siksi, kun täällä kuitennii ymmärrettään, että Mersu se vasta on se AUTO.
leikkikalu se on, mesejä kylä täynnä. Ja poijat pöljyyksissään aina romuttaat kun on niin halpoja....
- hoh hoh
Pikkupoikien kirjoitti:
leikkikalu se on, mesejä kylä täynnä. Ja poijat pöljyyksissään aina romuttaat kun on niin halpoja....
Sulla ei taida olla itsellä autoa, kun vaikuttaa sille, ettet edes hinnoista tiedä yhtikäs mitään.
Kyllä täällä muutkin ajelee mersuilla kuin pojat. Pikkupojista puhumattakaan. - Pikkupoikien
hoh hoh kirjoitti:
Sulla ei taida olla itsellä autoa, kun vaikuttaa sille, ettet edes hinnoista tiedä yhtikäs mitään.
Kyllä täällä muutkin ajelee mersuilla kuin pojat. Pikkupojista puhumattakaan.Yliarvostettu lelu se on, en ostais vaikka ois viimenen auto maanpäällä, ennen vaikka se lada. Saksalainen on mullakin alla, muttei koskaan meserönttä. Antaahan pentujen taas leikkiä, vielä se tuuri loppuu ja henki joltain oikeesti lähtee....
- Pitkästyttääkö?
Teillä taitaa tapahtua varsin niukalti siellä Puolangalla? Ajattelin vain, kun yhdestä auton metsään ajosta saadaan aikaan tällainenkin keskustelu.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää362141Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten591955Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211900HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363771622Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031621Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241444Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821072Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53947- 73875
- 27869