Lemppariside?

kertokaahan

Moi!
Kysyisin vaan, että mikä on teidän lempi sidemerkki, ja vielä myöskin että mikä side. Ja olisi myös kiva jos kertoisitte miksi :)

Itte käytän Alwaysin Ultra Normal-sidettä :)

11

1839

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dkx,sldmvjd

      always ultra normal plus on paras

    • Lotta85

      Always ultran kaikki koot normaalisti. Parina ekana yönä käytän runsaaseen vuotoon joko always maxi extra night siteitä (38cm ja levikkee pyllyssä), tai kotex white joka on 42cm ja myös levikkeet takana, mutta ohuempia. Ekoja myydään jenkeissä, jälkimmäisiä aaiassa. Lentoemännän etuja.

    • Minna<

      Käytä libressen invisible siteitä, ovat semmoisessa pinkissä pakkauksessa.

    • Täti täällä

      30 vuoden kokemuksella voin suositella nykyään kotimaisia Vuokkosia. Aiemmin käytin Alwaysia ja Libresseä. Noista kahdesta always parempi. Vuokkoset ovat hengittävämpiä siteitä kuin nuo kaksi valtamerkkiä.
      Yöside parina ekana päivänä, runsaamman vuodon aikana tykkään käyttää niitä kaikista imukykyisimpiä. Ei ole sitten ohivuodon vaaraa. Ja tietty niitä ihan ohkaisia versioita! :) Eivät näy, eikä tunnu. Paksuja siteitä olen joutunut käyttämään ihan tarpeeksi aikanaan nuoruudessa.

      • Niagara

        Mulla taas on Vuokkosista traumoja lähes 30 vuoden ajalta. Mutta sulla on varmastikin aika niukat vuodot. Itse asiassa ne paksut vanu-Vuokkoset 80-luvulla oli jopa parempia kuin kuin sittemmin lanseeratut saman firman mitään imemättömät ohutsiteet. Olihan ne vanut Libresseen verrattuna ihan kivikautisia, mutta niitä tuli käytettyä, kun koululaisena ei ollut varaa Libresseen. Nykyään Vuokkosten ohutsiteet imee jo jotakin, mutta ei niillä runsaisiin vuotoihin kannata käyttää.

        Nykyään mä käytän Alwaysia kunnon vuotopäivinä, koska se istuu ja imee hyvin. Niukkoina päivinä voi käyttää ihan mitä vain, kunhan on halpoja, vaikka sitten niitä Vuokkosia.


    • Nuori ja onnellinen

      Käytin vuosia vain alweisin siivellisiä normi siteitä . Miksi, no ne oli ne ensimmäiset jotka äiti antoi kuukautisten alettua ja niitähän sitten uskollisesti käytin lähes kymmenen vuotta. Kerran satuin ostamaan vuokkosten puuvillaisen normi siteen siivekkeillä. Ne oli huomattavasti mukavamman tuntuiset ja sen jälkeen olenkin käyttänyt niitä vuokkostan ja pirkan lähes vastaavia. Nämä mitä nykyään suosin ovat myös huomattavasti halvempia, kuin nuo alweissin siteet. Eivätkä ole niin hiostavia ja muovisen tuntuisia. Suosittelen kokeilemaan "halpis" merkkejäkin.

      • Niagara

        Juu, onhan ne ihan mukavan tuntuisia, mutta eivät ime niin hyvin kuin Always. Ei ole kauhean kiva, kun veri valuu pitkin jalkoja tai lakanoita.


    • Always<3

      Käytän sekalaisesti kaikkia alwaysin siteitä. Always simply fit ja Always Ultra ja Always Freshnell on hyviä. (;

    • Anonyymi

      Always ja libresse maxi long wings ja night siteitä käytän ovat mukavempia kuin ohuet.

    • Anonyymi

      Käytän always long sitä 2 sidettä se on vaan paras. Yöllä käytän vuokkoset cotton night wingsejä ja tiukkoja housuja ja vielä pyyhettä ettei tule läpi

      • Anonyymi

        Samat sanat


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      61
      1149
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      42
      881
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      322
      644
    4. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      51
      641
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      114
      614
    6. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      608
    7. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      595
    8. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      93
      590
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      75
      556
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      554
    Aihe