Surfacen kilpailu, älkää lähettäkö yhtäkään viestiä!

Mulle tuli tuossa joku aika sitten kännyyn tuolta firmalta mainos viesti ja siinä oli linkki sitten kilpailuun, jossa oli joku tabletti tai mikä nyt olikaan palkintona.
Pistin viestin menemään ja takas tuli ohjeet ja säännöt ja jotain hintoja vastaan otetuista viesteistä.
No ok sitten alko puhelin piippaamaan yhtä soittoa ja mä olin aivan hädissäni, että eihän tämän pitäny näin mennä, äkkiä pistin lopetus viestin palvelulle nii johan lakkas puhelin ripuloimasta..
Viestejä ehti tulla yhtä soittoa ainakin 10 ja tänään näin puhelin laskusta, että kylläpä ei ollu halpaa lystiä tämäkään, melkein 30 euroo oli tullut pelkästään siitä, että ne oli pistänyt mulle tulemaan aivan hulluna niitä viestejä.
Itse pistin tasan tarkkaan 2 viestiä, aloitus ja lopetus viestin ja opin sen etten enää ikinä osallistu tuollaisiin kilpailuihin!
Onko muille tullut yllätyksenä tämän kilpailun hinnakkuus?

3

216

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • koojii

      jeps,mies oli laittanu yhen viestin ja puhelinlaskussa veloitettu tuo 30€!!!

    • arsbo100

      Kerran mullekki kävi nuorempana nii et näin kilpailun jonku lehden takan ja siin oli joku arvonta. Luulin et se oli joku arpajuttu et sä lähetät viestin kerotaa voitiksä ja thats it. Mut sit alko hirveest tulla joitai tietovisa viestei ja makso jotai 2e viesti. Vaik pistin lopestusviestin joka sanotti sen lehen takan. Onneks oli vaa prepaid ja vaihettii liittymä.

    • arsbo100

      Kerran mullekki kävi nuorempana nii et näin kilpailun jonku lehden takan ja siin oli joku arvonta. Luulin et se oli joku arpajuttu et sä lähetät viestin kerotaa voitiksä ja thats it. Mut sit alko hirveest tulla joitai tietovisa viestei ja makso jotai 2e viesti. Vaik pistin lopestusviestin joka sanotti sen lehen takan. Onneks oli vaa prepaid ja vaihettii liittymä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Häiriköinti

      Sinä joka rälläsit viime yönä aamuun klo. 00 :04 koulun pihassa ja pitkin kyliä. Rekkari ylhäällä. Terv. Kerrostalon as
      Ähtäri
      66
      3235
    2. Askanmäessä Huippu esitys

      Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
      Puolanka
      25
      2993
    3. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      51
      2882
    4. Näin lähellä

      Se on näin 🤏 lähellä että heitän hanskat tiskiin sun kanssasi.
      Ikävä
      56
      2688
    5. Mä sanon tän suoraan.

      Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.
      Ikävä
      58
      2568
    6. Kerro jotakin hauskaa. :)

      Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)
      Ikävä
      48
      2550
    7. On olemassa tiettyjä sääntöjä!

      Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle
      Ikävä
      53
      2321
    8. Pohdinttavaksi

      No siis, saiko yrityksen toimitusjohtaja potkut vaiko älysi ihan itse jättää nimellisen tittelin ettei maine enää enempä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      80
      2211
    9. Mulla ei oo anteeksi pyydettävää

      Muista se! Mieheltä yhdelle naisellE
      Ikävä
      69
      2098
    10. Siis hetkonen

      Rakastetaankohan me kummatkin toisiamme, ja aletaan tajuamaan se pikkuhiljaa 🤯
      Ikävä
      45
      2082
    Aihe