Talveksi kanarialle...

Maya

Olemme nelihenkinen perhe ja tarkoituksena lähteä talveksi kanarialle..
Nyt kysyisinkin teiltä ketkä siellä pidempiä aikoja oleskelette, vuokraatteko asunnon jo ennen lähtöä? Kannattaako ensin ottaa vain hotelli ja etsiä asunto paikanpäällä, kuinka luotettavaa??
Itse miellään tietenkin vuokraisin jo niin että kaikki on valmiina ennen kuin saavumme. Olen laittanut mailia sekä norjalaiselle että suomalaiselle kiinteistövälitykselle kanarialla. Norjalaiselta tuli heti vastaus ettei ole mitään kyseiselle ajalle. Suomalaisesta firmasta ei ole vielä kuulunut mitään.
Kaiken lisäksi meillä on rajoituksena se että asunnon pitäisi olla alueella Arguinenguin, koska lapsemme käy norjalaista koulua ja se sijaitsee kyseisellä paikalla :/ Joten se vähentää mahdollisuuksia..
Kirjoittakaa ihmeessä (ASIALLISIA :) vinkkejä ja kaikki muukin info otetaan ilolla vastaan :))

3

289

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • on meitä

      naurattaa...menkää Norjaan. Lyön mistä vaan vetoa että täyttä huuhaata koko juttu...norjalainen koulu Kanarilla? turskanpyyntiäkö siellä opetetaaan?

    • utelias?

      mitä sinne tekemään?Kai nyt 4 henkisen perheen pitää jollain elää..sentään koko talvi ja ihan turha kertoa että olette lotto voittajia...ne ei mene Kanarialle...

    • jos vielä lisää?

      Tuo viestihän on postattu monelle palstalle. Lienee ajankulukseen tekstaavan huvittelukeino?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      486
      3822
    2. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      15
      2876
    3. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      279
      2168
    4. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      449
      2023
    5. Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?

      En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.
      Ikävä
      84
      1364
    6. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      156
      1281
    7. Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?

      Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel
      Tv-sarjat
      63
      1148
    8. Mies haluaisin sinun kanssa

      Rakkauslapsen. Hänestä tulisi tosi söpö ja fiksu.
      Ikävä
      80
      1058
    9. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      56
      1029
    10. Rakennetaanko yhdessä?

      Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä
      Ikävä
      41
      1028
    Aihe