Kääkkä ja kissan nylkyttäminen

mitäs nytten?

Luulisi liittyvän johtajuus asioihin, mutta tällä leikkaamattomalla uros kääkälläni ihan lerssi tulee pihalle ja kissaa rynkyttää.. Kissani on leikattu kolli... Meillä on myös narttu koira ja sekin leikattu eikä tää koira sitä astu ikinä, edes yritä. Miten tämän sais loppumaan? Niskasta olen ottanut kiinni ja sanonut Ei, vaan ei näytä menevän jakeluun... Kissaa jahtaa jonkinverran mutta ovat aika kaveriväleissä muuten... Antakee neuvoja, kissaani taitaa jo vähän ahdistaa tilanne.

4

327

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SAma täällä

      Kääkkäsi yrittää alistaa ihan selvästi. Täällä on myös kääkkä, tosin tyttö, mutta samalla tavalla nylkyttää kissoja ja joskus toisia pikkukoiriakin..
      Alistus juttuja, voi olla että lähtee ku pallit leikkaa veks.

      • mitäs nytten..

        :D kiva..

        Meillä on niin että narttu nylkyttää urosta ja uros nylkyttää kissaa :D hehe arvojärjestys? :-D


    • SAma täällä

      Hah, kenties narttu haluu johtoasemaan :D Käyhän se noinkin :D

      • Anonyymi

        Sekanelinpelissä saa porukalla nylkyttää ketä vaan vuoronperään tai sitten etuillen. Näin jokainen antaa kaikkensa ja sitten taas katotaan , mihin se riittää?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Toiselle puolikkaalleni

      Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j
      Ikävä
      42
      2214
    2. Pysy kaukana musta

      Ja kaikista mun läheisistä. Oon tosissani.
      Ikävä
      24
      1740
    3. Katu täyttyy askelista...

      Hyvää sunnuntaita ja hyvää jatkoa jos näin...Vettä sataa, mutta hyvä vaan, ainakin kasveille.
      Ikävä
      27
      1425
    4. Kuvaile kaivattusi

      ulkonäköä. 💡
      Ikävä
      108
      1247
    5. Näin susta unta

      Teit siinä temppuja ja kurkit huomaanko. Niinkuin sun tarttis sitä epäillä. Öitä tuimalle!
      Ikävä
      15
      1219
    6. Mitä hämminkiä Halkokarilla?

      Poliiseja ja ambulansseja pyörii, laukauksia kuultu.
      Kokkola
      18
      1035
    7. Tiedätkö nainen sen tunteen

      Kun toinen tulee jossain vastaan. Naama leviää hymyyn kuin hangonkeksi. Mulla on susta semmonen,tunne.
      Ikävä
      71
      944
    8. Kauniit ihmiset ei ole sinkkuja, se on karu fakta

      Ihmisessä on lähes poikkeuksetta aina jotain vikaa jos hän pysyy sinkkuna pitkään. Sori kun sanon tän näin suoraan, mut
      Ikävä
      107
      864
    9. Kristinusko - epätoivoinen yritys pelastaa ihmiset jumalalta

      Ei ole mitään sellaista, mitä pitää "pelastua". Lukuun ottamatta tietysti ”jumalan” (sen ei jumalan, joka väittää oleva
      Hindulaisuus
      333
      853
    10. Mikset päästä irti ja hae apua

      Mt ongelmiisi. En vaan voi ikinä enää luottaa sinuun, pelkään sinua ja toivon löytäväni jonkun muun. Rahaa sulla on saad
      Ikävä
      74
      846
    Aihe