Yölinnun keikkakiertue meni taas perseelleen. Syy: Simo Silmun sairausloma..
Olen surullinen.. Toivottavasti Simo saa itsensä kuntoon. Ei yleisö ole unohtanut Yölintua! Simon ja yhtyeen hienoja ja usein sanomaakin täynnä olevia biisejä. Parane pian Simo! Sulla on vielä paljon annettavaa musiikki alalle!
Simo Silmu / Yölintu
17
947
Vastaukset
- Näätänkyselee
Eli onko putki päällä? Tietääkö joku paikkakuntalainen, onko kovakin poika ryyppäämään?
- Ottolintu
Herran ulkonäöstä päätellen (lehtikuvassa) putki on hyvinkin pitkä. Silmäpussit kokoa XXL.
- Ent. fani
Ryyppy päällä, Silmu teki sen taas... turhaan odotin keikkaa. Kiitos vaa.
- Kaikkea hyvää
Varmaan se viina taas miestä vie.. Ryhdistyis nyt jo! Ihan hieno tuo uusi sinkkuki on.. Että luulis siitä taas uskoa tulevaan saavan!
- ex-alkkis
Vaikka kieltää alko-ongelmansa niin eiköhän ulkonäkö kerro kaiken. Toivottavasti myöntää asian niin voi ehkä paraneminen alkaa.
- Adoptoikaa iloksenne
Suomessa näitä juoppoja riittää... ja sellaisten ymmärtäjiä.
- paha sellainen
Eikös alkoholismi luokitella nykyään jo sairaudeksi.
- Junne
Voihan Silmulla jokin muukin "henkilökohtainen syy" olla. Pahasti kuitenkin näyttää siltä, että iloliemi on taas tullut kuvioihin mukaan.
Harmi, näytti siltä, että ukko on kuivilla. Toivottavasti olen väärässä. - let there be rock
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/304875_10151112760024752_452145765_n.jpg
Humppaminen on epäterveellistä..- doifjidjkfiodjkif
Googlasin, että täyttää just vasta 35v... Ei ihan heti kuvan perusteella uskos...
- Kyllä lähtee
mopo käsistä.
- yrjökrapula
Kuvan perusteella ihan alkkiskamaa.
- hik ja röyhh
Pienet sille!
- Hieno bändi-
Aivan loistavaa tanssimusiikkia tekee Yölintu.
- Mi täh täh
Kuka Simo Silmu
- yksitoista11
Pitäisi osata lopettaa ajoissa ettei käy vanhanaikainen...
- penskulinfo
kolibri lentää vaan ei vaaku. Jo matkaan muuttohaukka käy.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kenellä oli ryppyinen paita, josta Halla-aho mielensä pahoitti?
Ei ollut Keskisarja, jonka paita vain repsotti housujen päällä puolittain. Muistatteko tapausta?132827- 2352715
Miksi Halla-aho on niin hyvin menestynyt - mutta punavihreä ei?
Hyvin näkee kuinka punavihreää ottaa pahasti päähän kun Virta on taas töppäillyt pahasti. Ja kun punavihreä ei pärjää, n182081Ruoan arvonlisävero menee käytännössä tukijussille
Ilman juomia elintarvikkeiden myynti vuonna 2025 oli reilut 15 miljardia euroa. Tuolla tasolla arvonlisävero pyörii pari262038Vihreät REPEÄMÄSSÄ oijoijoi....Virran sekoilut on liikaa
Jo ennestään vihreiden kannatus on suossa vaikka puolue istuu oppositiossa, nyt tuli Virran temppu kun häipyi tuosta vaa591881Sofia Virta SUURI POLIITIKKO
Osallistumalla Erikoisjoukkoihin nostaa Vihreät kauaksi ohi perussuomalaisista, joka on muutenkin hajoamassa omaan mahdo711652Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr161272Mitä ikävöit eniten ikäväsi kohteesta?
Rahaa, turvallisuutta, kauniita katseita,seksiä, läheisyyttä vai jotain muuta?991255Mika Poutala salasi osallistumisensa Erikoisjoukkoihin
Poutala ryhtyi ministeriksi 13.6.2025 ja 5.8.2025 ilmoitettiin hänen olevan seuraavalla Erikoisjoukot-kaudella. http231192Siis HYI OLKOON! Ihmiset, eikö enää ole mitään rajaa?
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/4142eeb2-a589-4109-a5d0-e8f341df585c "Susanna Penttilän seksibussi kauhistutta901082