parhaat normihintaiset nappikuulokkeet 2012

pat

Oon lueskellu noita nappikuuloke keskusteluja ja suurin osa on jostai 5 vuoden takaa joten kertoisitteko mitkä on tämänhetken parhaan äänenlaadun omaavat nappikuulokkeet jotka kuuluu tohon 20-50e hintaluokkaan

kiitos

10

1850

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hyvät on

      suosittelen sennheiser cx-300 nappi kuulokkeita

      • paremmat

        Stockalla on perjantaina (eli vain huomenna) myynnissä CX 870 in-ear kuulokkeet hintaan 39e. Normaalisti ne maksavat 96e esim. jimssillä.
        Alle 50e hintaluokassa ei löydy yhtä hyviä materiaaleja, laatua ja äänenlaatua muista vaihtoehdoista.


      • tokmanni
        paremmat kirjoitti:

        Stockalla on perjantaina (eli vain huomenna) myynnissä CX 870 in-ear kuulokkeet hintaan 39e. Normaalisti ne maksavat 96e esim. jimssillä.
        Alle 50e hintaluokassa ei löydy yhtä hyviä materiaaleja, laatua ja äänenlaatua muista vaihtoehdoista.

        Stokan hulluilla päivillä tuotteet tulevat myyntiin kerrottuina päivinä, mutta tarjoukset ovat voimassa niin kauan kuin tavaraa rittää päivien aikana.


      • on hyvä ääni
        paremmat kirjoitti:

        Stockalla on perjantaina (eli vain huomenna) myynnissä CX 870 in-ear kuulokkeet hintaan 39e. Normaalisti ne maksavat 96e esim. jimssillä.
        Alle 50e hintaluokassa ei löydy yhtä hyviä materiaaleja, laatua ja äänenlaatua muista vaihtoehdoista.

        Vähän ensimmäisiä kuunteluvaikutelmia CX 870:sta. En ole ehtinyt niitä vielä sisäänajaa kuin n. 10 tunnin ajan pöytälaatikossa, vaikka ne vaatisivat 40-72 tunnin sisäänajon ennen kuin ääni alkaa olla parhaimmillaan.
        Näissä on erittäin eroittelukykyinen, tarkka ja neutraali ääni, verrattuna vanhempaan ja kalliiseen HD580:aan, joka on paljon pehmeämpi ja puuroisempi (tosin sekin on tarkka ja selkeä verrattuna taas halvempiin ja huonompiin kuulokkeisiin ja nappeihin tai kalliimpiinkin B&O:n nappeihin). CX 870:t ovat kuin korvamikroskoopit ja pienimmätkin yksityiskohdat erottuvat tarkasti. Tämä on toisaalta harmi, kun esim. 192kbps mp3:t eivät ole enää kuuntelukelpoisia, mutta esim. hyvällä vbr:llä (enimmäkseen 320kbps) ääni on puhdas ja hyvä.
        Basso ei ole mitenkään ylikorostunut, mutta se on tasainen, tarkka ja alas asti ulottuva. Kaiken kaikkiaan todella hyvät nappikuulokkeet 39e hintaisiksi.


    • In-ear man

      Visang- ja Brainwavz-kuulokkeiden uuden Suomen maahantuojan Facebook-sivulla haetaan nyt testaajia kuulokkeille.
      Testaaja saa tuotearviota vastaan kuulokkeet omakseen.
      http://www.facebook.com/inear.fi

    • 232

      sennheiser cx 300 tai 400. nelisataset paremmat mut kolmesataset halvemmat.

      • Mark&Daniel

        Voin suositella AKG K375:ia
        Erottelevat, tarkat ja bassopääkin musikaalinen.

        plussat

        -äänimaailma ei muhkea tai korostunut
        -bassot eivät jumputa vaan ovat musikaaliset
        -erottelevat ja tarkat
        -istuvat hyvin korvaan
        -mikrofoni puhelukäyttöön

        miinukset
        -ei lattakaapelia


    • kuulokekuuntelija
    • eph-100

      Brainwavz R1. IEM kuulokkeet kahdella(!) dynaamisella elementillä alle 40€ inear.fi:ssä. Saa mikillä ja ilman. Parempaa ääntä noista hintaluokista aivan turha etsiä. CX300 yms. jää valovuoden taakse. Ainoa vika, että R1:n mekaaninen kestävyys/laatu ei ole ihan huippua. Suosittelen siitäkin huolimatta. 4 vuotta ehdin leikkiä muiden saman hintaluokan nappien kanssa ennen kuin ostin R1:set. Vasta sitten tajusin, että kuinka hlvtn paljon voi keskinkertaisilla halpiskuulokkeilla musiikin kuuntelussa missata.. Puolen vuoden jälkeen alkoi tulemaan liittimen päähän kosketushäiriöitä, eikä enää ollut paluuta siihen latteaan äänimaailmaan mitä tohon hintaan muuten on saatavilla (kun ei kahta kertaa saman mallistakaan kuulokketta huvittanut tilata) joten oli pakko siirtyä 150€ kuulokkeisiin, ettei häviäisi kuuntelukokemuksessa. Olishan ne mun R1:set mennyt tietenkin takuuseenkin, mutta kun piti tee se itse miehenä lähteä "fiksailemaan".

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      43
      3054
    2. Kova karman laki

      Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko
      Hindulaisuus
      508
      1897
    3. Päivieni piristys, missä olet?

      Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei
      Ikävä
      17
      1870
    4. Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia

      jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si
      Maailman menoa
      75
      1571
    5. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      17
      1474
    6. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      43
      1358
    7. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      25
      1300
    8. Millainen kaivattusi luonne on?

      Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?
      Ikävä
      90
      1289
    9. UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa

      Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa
      Lappeenranta
      104
      1086
    10. Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.

      Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      103
      1083
    Aihe