sähkövika

Mistä mahtaa johtua, kun auton käynnistää, sisäilmapuhallin, mittaritaulun valot ja ajovalot eivät toimi. Kun uudestaan käynnistää ne taas toimivat. Voiko olla virtalukkko rikki? Ei saa aina kosketusta?
1318
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Eikös noita sisäsähköjä ohjaa xsarassa oma tietokone joka on siellä sulakerasian takana kuskin varpaiden yläpuolella?

Voihan vika olla virtalukossa tai sitten siellä voi olla erillinen relekkin, tai sitten tuo tietsikka ei ole järjissään. Akun jännitteen tarkastus, liittimien tarkastus, buuttaus ja sähkökaavioihin perehtyminen varmaan auttaa vian jäljille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


xsara98 kirjoitti:

Mistä mahtaa johtua, kun auton käynnistää, sisäilmapuhallin, mittaritaulun valot ja ajovalot eivät toimi. Kun uudestaan käynnistää ne taas toimivat. Voiko olla virtalukkko rikki? Ei saa aina kosketusta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu