Keskiyö

Nipsuli

Hei Keskiyö :)

Näkisitkö minulle rakkauteen, olenko nyt sen oikean kanssa?
Näetkö meille lapsia, häitä.
Raha hommat kiinnostaisivat myös, paraneeko taloutemme?

Kiitos jos vastaat

7

66

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kylmäkäsi

      rakkaus, lapseni rakkaus.

      • Nipsuli

        Haluan vastauksen keskiyöltä, en sinulta!!!


      • välikäsi
        Nipsuli kirjoitti:

        Haluan vastauksen keskiyöltä, en sinulta!!!

        on "kiireinen".. rakkaus x 3 ! on vastaus!


    • Hei

      jospa minäkin vastaisin.
      kaikkien muutoksien ja myllerryksien kautta sinä olet yhdessä tämän kumppanin kanssa. minusta tämä mies on hiljainen omissa mietteissään.

      sinulla on asuntoasioissa eri mielipiteet kuin hänellä. toivot vapautuvasi painostavasta tilanteesta ja sillä erää sinä voitat. mahdollinen asunnon vaihto onnistuu, jos vain niin tahdot.

      lapsia minä en tässä liitossa näe. minusta tämä mies on enemmänkin oman polkunsa kulkija, hän toivoo rauhallista ja tasaista elämää itselleen, ilman mitään hämminkiä ja meteliä.
      mutta haluatko sinä sitä samaa?
      jos uskallat vielä miettiä asiaa aivan rehellisesti itsesi kanssa, niin sinä tiedätkin jo vastauksen.

      en ole ennustaja, joka kertoo ihmisten toivomia asioita ja niiden lutviutumisia. kerron rehellisesti mitä näen. uskalsithan sinäkin tulla tälle palstalle ja kysyä.

      minulla on nyt myös sellainen tunne, että me tunnemme toisemme.
      oli mikä oli, sinä muutat vielä itkun kanssa toiseen asuntoon. mutta et ilman tukea, sillä etenkin taloudellisista syistä sinulle puhutaan järkeä. voit luottaa lähimmäisiisi.

      teet ratkaisusi taloudellisista syistä. mutta jos katsot nyt maailman taloutta, vaikka suomessa tai amerikassa, niin näet, että kaikki on mahdollista. mutta tilanteet muuttuvat, mikään ei ole pysyvää.
      tuleva kotisi tarvitsee työn panosta ja saat sen, kun oikein kovasti yrität. entinen menee menojaan ja uusi tulee tilalle.

      sinulle tulee suuri elämänmuutos.

      t. Keskiyö

    • Nipsuli

      Olen jo tehnyt todella suuren elämänmuutoksen, ei kait taas?
      Heivaanko taas ukon, aloitan opiskelut, vaihdan työpaikkaa, kaverin uusiksi,muutan taas uuteen asuntoon?
      En jaksa enään, pitäis jo pikkuhiljaa saaha elämään tasapainoa. Sitä ei minulle vissiin suoda? En tunne sinua.

    • Hei

      teen välikysymyksen, että teetkö valintasi järkisyistä ja taloudellisista syistä, vaiko sydämestäsi?
      sydäntäsi sinä et voi huiputtaa. sanon sen avoimesti ja tunteella.

      elämääsi tulee vielä mies, joka vie jalat alta.
      ymmärrän täysin sinun tuskasi ja toiveesi. olet valmis laittamaan itsesi täysin likoon suhteen parhaaksi. ja miksi et olisikaan! ilman yrittämistä ei saa mitään.
      vaan: aito rakkaus ei tarvitse yrittämistä, se vain on.

      siksi tämä nykyinen elämäntilanteesi on ihan ok, voit levätä suurimmissa paineissasi ja kerätä voimia arkeen. mutta ei se kuitenkaan se "kermavaahto leivoksen päällä " kuitenkaan ole.

      jos rahaa on kiinni asunnossa, se on siellä turvassa. samoin on kalusteiden kanssa.
      sinä saat työsi kautta uutta tietoa ja kohtaamisia. työn kautta pääset omaan asuntoon ja rauhallisuuteen.

      t. Keskiyö

    • Nipsuli

      Olenko minä kohdannut jo sen jalat alta miehen? onko se työpaikallani? Jos niin kuvailuja :) Ja ehdottomasti sydämmestä

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      59
      1164
    2. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      11
      840
    3. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      75
      785
    4. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      624
    5. Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa

      Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.
      Kajaani
      83
      603
    6. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      45
      532
    7. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      33
      527
    8. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      36
      524
    9. Hurmasit sitten minut

      kauneudellasi nainen ja kun sait minut rakastumaan itseesi muutuit ihan porsaaksi etkä välitä vartalostasi enää yhtään.
      Ikävä
      43
      503
    10. Tietysti olen varovainen,

      ei kaikki ole pelkkää epävarmuutta. En halua sotkea mitään, enkä aiheuttaa kenellekään hankaluuksia. Ja luulen että ehkä
      Ikävä
      40
      487
    Aihe