Keskiyö

Nipsuli

Hei Keskiyö :)

Näkisitkö minulle rakkauteen, olenko nyt sen oikean kanssa?
Näetkö meille lapsia, häitä.
Raha hommat kiinnostaisivat myös, paraneeko taloutemme?

Kiitos jos vastaat

7

60

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kylmäkäsi

      rakkaus, lapseni rakkaus.

      • Nipsuli

        Haluan vastauksen keskiyöltä, en sinulta!!!


      • välikäsi
        Nipsuli kirjoitti:

        Haluan vastauksen keskiyöltä, en sinulta!!!

        on "kiireinen".. rakkaus x 3 ! on vastaus!


    • Hei

      jospa minäkin vastaisin.
      kaikkien muutoksien ja myllerryksien kautta sinä olet yhdessä tämän kumppanin kanssa. minusta tämä mies on hiljainen omissa mietteissään.

      sinulla on asuntoasioissa eri mielipiteet kuin hänellä. toivot vapautuvasi painostavasta tilanteesta ja sillä erää sinä voitat. mahdollinen asunnon vaihto onnistuu, jos vain niin tahdot.

      lapsia minä en tässä liitossa näe. minusta tämä mies on enemmänkin oman polkunsa kulkija, hän toivoo rauhallista ja tasaista elämää itselleen, ilman mitään hämminkiä ja meteliä.
      mutta haluatko sinä sitä samaa?
      jos uskallat vielä miettiä asiaa aivan rehellisesti itsesi kanssa, niin sinä tiedätkin jo vastauksen.

      en ole ennustaja, joka kertoo ihmisten toivomia asioita ja niiden lutviutumisia. kerron rehellisesti mitä näen. uskalsithan sinäkin tulla tälle palstalle ja kysyä.

      minulla on nyt myös sellainen tunne, että me tunnemme toisemme.
      oli mikä oli, sinä muutat vielä itkun kanssa toiseen asuntoon. mutta et ilman tukea, sillä etenkin taloudellisista syistä sinulle puhutaan järkeä. voit luottaa lähimmäisiisi.

      teet ratkaisusi taloudellisista syistä. mutta jos katsot nyt maailman taloutta, vaikka suomessa tai amerikassa, niin näet, että kaikki on mahdollista. mutta tilanteet muuttuvat, mikään ei ole pysyvää.
      tuleva kotisi tarvitsee työn panosta ja saat sen, kun oikein kovasti yrität. entinen menee menojaan ja uusi tulee tilalle.

      sinulle tulee suuri elämänmuutos.

      t. Keskiyö

    • Nipsuli

      Olen jo tehnyt todella suuren elämänmuutoksen, ei kait taas?
      Heivaanko taas ukon, aloitan opiskelut, vaihdan työpaikkaa, kaverin uusiksi,muutan taas uuteen asuntoon?
      En jaksa enään, pitäis jo pikkuhiljaa saaha elämään tasapainoa. Sitä ei minulle vissiin suoda? En tunne sinua.

    • Hei

      teen välikysymyksen, että teetkö valintasi järkisyistä ja taloudellisista syistä, vaiko sydämestäsi?
      sydäntäsi sinä et voi huiputtaa. sanon sen avoimesti ja tunteella.

      elämääsi tulee vielä mies, joka vie jalat alta.
      ymmärrän täysin sinun tuskasi ja toiveesi. olet valmis laittamaan itsesi täysin likoon suhteen parhaaksi. ja miksi et olisikaan! ilman yrittämistä ei saa mitään.
      vaan: aito rakkaus ei tarvitse yrittämistä, se vain on.

      siksi tämä nykyinen elämäntilanteesi on ihan ok, voit levätä suurimmissa paineissasi ja kerätä voimia arkeen. mutta ei se kuitenkaan se "kermavaahto leivoksen päällä " kuitenkaan ole.

      jos rahaa on kiinni asunnossa, se on siellä turvassa. samoin on kalusteiden kanssa.
      sinä saat työsi kautta uutta tietoa ja kohtaamisia. työn kautta pääset omaan asuntoon ja rauhallisuuteen.

      t. Keskiyö

    • Nipsuli

      Olenko minä kohdannut jo sen jalat alta miehen? onko se työpaikallani? Jos niin kuvailuja :) Ja ehdottomasti sydämmestä

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      169
      2693
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      104
      2512
    3. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      161
      2235
    4. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      77
      2100
    5. Riikka ei suostu laskemaan bensan hintaa

      Sanna laski esimerkiksi sähkön arvonlisäveron 10 prosenttiin, jonka Riiikka anosti 25,5 prosenttiin. Sannan aikaan bens
      Maailman menoa
      3
      2093
    6. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      126
      1931
    7. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      58
      1655
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      124
      1614
    9. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      105
      1607
    10. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      84
      1291
    Aihe