Geenien osuus

Psyk.esh.

Kerran skitsofreeninen, ikuisesti skitsofreeninen. Geenit määrää eikä ihminen voi itse vaikuttaa asiaan. Miksi ette hyväksy osaanne?

3

128

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Joo,mukavahan tässä on olla,ei valittamista:)Mitäpä sen on väliä, sairaus mikä sairaus:) Geenitkö sen määrää?Hohhoijaa.No sittenhän se on sillä selvä.???

    • fjdksfjaklfjaö

      http://www.youtube.com/watch?v=wBumb3TrJwc&feature=plcp
      jaa no sit mä oon ihan syöpä aivovamma epileptikkoalkoholistiskitso,masentunut,sydänvammaaivoinfarkti aivobverenvuoto geeni..jos sä oikeesti uskot tuohon niin sussa on jotain psykopaatin vikaa.Pittäsi herätä
      psykopaatti-yksioikoinen elämän kuva(ihminen on materiaa..yms)

    • mäkin olen syöpänivelreumaskitsofreniapsykoottinenmasennustilasosiaalinen pelkotila oodi A.A.lleskitsoidi suicidaalinenkovakankkunenrakkojakorkokengistävirtsatientulehdusfinnejäverkkokalvontulehduspäävamma,josta aiheutunut silmänrappeuma,selän välilevyn rappeuma,jos kakkaa liiankovaa:) peräpukama,karies,kiilleeroosiosisäänkasvanutkarva,mur:(kynsisienikinolikerran ja hiivasienimyös...no juu varmaan vois luetella loputtomiin:D
      Ihminenhän ei tosiaan ole materiaa!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      94
      4135
    2. Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.

      Tämä asia ihmetyttää suuresti.
      Maailman menoa
      66
      3403
    3. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      72
      3044
    4. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      81
      2519
    5. Suomalainen lähti ilman takkia sotaan

      Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.
      Maailman menoa
      5
      2336
    6. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      199
      2095
    7. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      30
      2051
    8. Mies älä

      Odota enää vaan toimi. Pieni vinkkivitonen 🫰💥
      Ikävä
      41
      840
    9. Mä tiedän

      Että sä tiedät, että mä tiedän, että sä tiedät. Me molemmat tiedetään. Onko näin?
      Ikävä
      52
      746
    10. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      70
      745
    Aihe