miksi pitää narista onko joku aihe uusi vai vanha. Oikeesti en jaksa edes katella telkkarista uusinnan uusintoja ja miksi mun pitäisi etsiä arkistosta onko tästä jo puhuttu.
Ai niin, meidän pennulla on tooosiiiii paha kiima. Heti kun se tuosta tokenee se menee leikkaukseen.
Ai niin, meidän pennulla on tooosiiiii paha kiima. Heti kun se tuosta tokenee se menee leikkaukseen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Jotkut vain raaakastavat omaa ääntään. Kasi siksi?
Joo, se huuto on hirveetä, mulla edellisen kisun kiima kesti viikon. Kokoyön huusi eteisessä. Oli eka ja viimine kiima.
Telkkarin uusinnat ei muakaan kiinnosta. Ihan turhaa semmone.
Kohta onneks alkaa syyskausi, niin tulee taas katsottavaakin.
Jos kissan ehdoilla elttäis, eikö se kiima kuulu eläinten elämään?
Ensimmäistä kertaa mulla narttu, niin olin yllättynyt siitä mekkalan määrästä. Tämä kun ei ole hiljaa lainkaan, no ehkä muutaman tunnin ja sit alkaa kaikki alusta.
Pikkusen naureskellaan ku toi leikattu kollivanhus ei ymmärrä hyvän päälle mitään että edes auttais pentua pulassa. :))
Jaa että viikon, voi pyhä jyssäys sentään.
Tyttärellä on kaksi leikattua kollia, kunnes tuli tyttönen taloon. Kiiman tultua molemmat ens vähän ihmetteli meteliä. Mut reippaina yrittivät auttaa. Joka tietenkin vaan pidensi kiima-aikaa.
Uskoisin että silloin jos sillä teetettäisi pentuja, muussa tapauksessa kissa varmaan vaan stressaantuu.
Itse olen oikeastaan nyt vasta tajunnut Yle Areenan mahdollisuudet.
Katsoin eilen kaksi osaa eri sarjoista. Katsoin eka osan sarjasta Maailma on valmis, kun jäi katsomatta.
Toinen oli Kultaisen noutajan ensimmäinnen.
Hyviä kummatkin, se hivenen häiritsee, kun kummassakin lähes täsmälleen samat näyttelijät.
Kai lienevät Ylen kuukausipalkkalaisia?
Hui...mutta eiks noikin kiima-ajat ole aika yksilöllisiä, luulisin.
Hmmm..eipä ole tullut katsottua kumpaakaan ohjelmaa, niin vaikea sanoa onko samat näyttelijät.
No Maarinalle ajattelinkin vain vinkiksi. Samat naamat melkein kaikki.
Täytynee katsastaa...Kiitti...
Hups..no ei kai se haittaa vaikka vastasinkin. Joskus on vaikea nähdä kenelle jokin viesti on kohdistettu.
Niinhän niiden pitäis olla, mut nykyään ei enää päde mikkää niiku enne...;)
No ei tietenkään. Tämä nykysydeemi on sieltä, mistä en kehtaa sanoa.
Ennen oli helppo nähdä mikä kellekin, ja kaikkeenhan saa vastata, vaikken minä ainakaan mikään luvanantaja olekaan. :))
Tuli vaan luettua tuolta netistä narttukissan kiimoista niin siellä puhuttiin muutamasta päivästä just kahteen viikkoon ja et sekin sisältää neljä eri vaihetta, mutta toivotaan ettei toi mouruaminen ja takapään tarjoaminen kestä kahta viikkoa.
Jotkut lekurit ei edes leikkaa jos kiima on kesken. Avaavat kyllä alavatsan, mutta sulkevat sen samantien jos huomaa et kiima on päällä.
Joka kerta kun ne myy tän formaatin jollekkin, niin uudet yrittää tehdä entistä paremman systeemin joka tietenkin menee metsään. Vai olisiko syynä se, että ne ei saa käyttää sitä vanhaa kirjoitusalustaa, no oli miten oli, niin kaipaan minäkin sitä alkuperäistä puusysteemiä joka oli helppo.
Kiimainen mirri.
Oliko se mun tekemä??
Jaahas, suloinen nöpönenäni. Ovatko viiksesi kunnossa? :)
Meidän tarvis varmaan poistua jo taka-vasemmalle.
Tiedämme liikaa ja Dementia ei ole meillä lähimaillakaan.
Minä ymmärrän hyvin, jos tänne ikääntyy uusi jäsen, jäsen-vaivainenkin.
Koska ikä-rajatulle palstalle se on väistämätöntä.
Mutta saan näppylöitä jos joku "tunnistettu" eli vanha jäsen käynnistää uudelleen jonkun vanhan jätemyllyn.
Ja sie muistaa yhen asjan, jos sie listit jonkun jäsenen elukastasi, niin sie et sit saa koskaan moittia ihmistenkään silpomisia, etkä naisten silpomisia.:)
Kutes varmaan oot jo snaijannutkin, luonto hoitaa nuo hommelit ihan itse.
H.
Sä voit poistua ihan minne haluut jätemyllyinesi jos et dementialtasi muista että sterilointi/kastraatio on eri asia kuin silpominen.
Toisekseen en muista että muutenkaan olisin ottanut pahemmin kantaa kyseisiin aiheisiin.
"nittaminax"
Kun Herneenpalosta poistetaan osa, sanotaan sitä meilläpäin silpimiseksi.
Liekö silpiminen on kaunisteltu versio silpomisesta?
Lääkäritkin sanovat että tehdään sektio, eivät he sano että vedetään siltä maha auki.
Maissa joissa ei ole paljon ampuma-aseita, silpaistaan isoilla viidakkoveitsillä, saattaa olla että siellä silpaistaan vaikka olisi aseitakin.
Joillekin tuo silpominen on niiiiinihanaa.
Jotkut tykkäävät ajatuksesta että ei itse pahemmin repeile.
Ja vatsan saa nopeammin entisiin mittoihin, ja muutenkin on "tiukkalihainen"
Ymmärrän kyllä, että muuten sinä olet hellä ja lämpöinen.
Ja en viitannut sinun olevan asiasta olleen erityisen kiinnostunut.
Mutta...kerta se on ensimmäinenkin kerta.
H.