Koska nämä

vaikeudet loppuu :/
9154
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

On semmoinen sanonta että vahvoja koetellaan täällä enemmän. Kyllä ne vaikeudet loppuu ei pidä vaan luovuttaa. Keep up the faith!

Äänestä
  • Jään odottamaan niiden loppumista. Ai saamari sentään. :/

    Äänestä

Onkohan ne vaikeudet itse aiheuttamiasi?. Hylkää se asia/asiat tai toiminnot/menettelyt/tavat, joista ne vaikeudet syntyvät. Vaihda tilalle vähemmän vaikeuksia aiheuttavat vaihtoehdot.
Siinä ohje ja askel alkeleelta, päivä päivältä alkaa loksahtelemaan, ja huono olo vähenee.

Äänestä
  • En ole ap mutta tiedän että kyse on mielivallasta, ei ole logiikkaa mistä vedetään herneet ja mistä ei, pelkkä olemassaolo ärsyttää ja varsinkin jos avaat suusi.

    Äänestä

  • .................... kirjoitti:

    En ole ap mutta tiedän että kyse on mielivallasta, ei ole logiikkaa mistä vedetään herneet ja mistä ei, pelkkä olemassaolo ärsyttää ja varsinkin jos avaat suusi.

    Juu ja herra teki tämän diagnoosin mistä?Ihanko rivien välistä luit itse omalla silmällä vai keksit päästäsi?

    Äänestä

  • .................... kirjoitti:

    En ole ap mutta tiedän että kyse on mielivallasta, ei ole logiikkaa mistä vedetään herneet ja mistä ei, pelkkä olemassaolo ärsyttää ja varsinkin jos avaat suusi.

    Tiedän, toivon, että onnellisuuden määrä on vakio. Koska koko ikäni on ollut täynnä vastaiskuja, onnetonta tapahtumaa, petturuutta... jne huh huh....niin uskon, että nyt ne onnelliset, paremmat ajat on vasta edessäpäin. Totta. Vahvoja koetellaan. Kiitos siitä ylös...silti.
    Lapset, ne ovat ilo, onni. :)

    Äänestä

  • hahhahhahhahha kirjoitti:

    Juu ja herra teki tämän diagnoosin mistä?Ihanko rivien välistä luit itse omalla silmällä vai keksit päästäsi?

    Eläydyin aloittajan tilanteeseen kun on omakohtaista kokemusta.

    Äänestä

  • Jos täällä joku ei uskalla ns. tapella, niin mikään ei tule koskaan muuttumaan :) Samat toimintamallit pyörii vuodesta toiseen, kaikkea vain voivotellaan, rahaa tuhlataan, mutta oikeasti mitään näkyvää tulosta ei saada aikaiseksi. Joku, joka tuo omia ajatuksiaan esille, teilataan välittömästi, koska teilaajien asioilta menisi pohja tällöin ihan täysin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kertokaa? kirjoitti:

vaikeudet loppuu :/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu