Uusia telefirmoja tuntuu syntyvän kuin sieniä sateella. Onko kellään kokemusta tästä NV-TEK nimisestä firmasta? Tarjoavat puhelinmyyntitöitä jopa Espanjasta.
NV-TEK? Uusi telefirma?
6
1164
Vastaukset
- infoa
Ei ole uusi firma , se on ihan näitä samoja kuin k1-mediasolution, Salestin, Proventor ja Suomen Kuntaverkko, eli monta nimeä ja yksi toimisto ja omistaja. Kannattaa katsoa varsinkin yrittäjyys/Suomi24 mitä mieltä yrittäjät ovat heidän tuotteistaan.
- Telehuumaa
No kiitos, yrittäjyyspalstalta löytyikin runsaasti tietoa kyseisestä firmasta. Voi hitto, miten yrittäjiä huijataan. En todellakaan haluaisi olla töissä tällaisessa firmassa, jossa joutuu valehtelemaan ja huijaamaan yrittäjiä. ihmettelen, miksi tällaiset firmat saavat toimia, miksi ei kukaan puutu petolliseen toimintaan.
- kohteeksi joutunut
Tämän yrityksen erikoisala on käyttää harhaanjohtavia nimiä.
118finder ei ole 118
Kultaiset sivut ei ole keltaiset sivut
Etsivät henkilöitä puhelinmyyntiin yrittämään aiheettomien laskujen aikaansaamista yrittäjille kyseenalaisin keinoin.
- Hyi mitä huijareita
Mieluummin olen työttömänä kuin tienaan leipääni huijaamalla ja valehtelemalla.
- Aiheetonlasku
Kokemusta on.
Parhaillaan yritän saada yhteyttä kyseiseen firmaan, eivät vastaa sähköpostiin/puhelimeen. En tiedä mitä pitäisi tehdä? - kalle121
Tuttavani on tämän 118 firman asiakas ja hän ei ole koskaan sanonut mistään, että hän olisi saanut jotain ihmeellisiä karhukirjeitä joissa olisi pyydetty monia satoja euroja. Hän on itse asiassa saanut asiakkaita tämän kyseisen firman avulla.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää442249Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten682134Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211960HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363941714Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1041675Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241494Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta01450Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821112Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53977- 75945