Fluovosol

Olen aloittamassa Fluovosol 100 mg käytön.Oireina vaikeus nukahtaa ja ahdistukohtaukset kokemuksia?Pitääkö olla imovane iltaisin vai riittääkö toi yksin.
3134
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Eikö se lääkäri kertonu sulle?

Äänestä

Vastaan nyt itse omaan kysymykseeni.Kohta on 3 kuukautta takana ja (pitäs puuta koputtaa )kaikki on hyvin .Tuo 100mg on riittänyt ja olen saanut uneni takas ja muutenkin mieliala on positiivinen . Kuuri alkaa loppua ja olis tarkotus pari viikkoa ottaa puolikasta ennen totaalista lopetusta.Koko aikana ei ole ollut ahdistus kohtauksia ,toivottavasti ei tuukkaan.Masennus lääkkeistä puhutaan paljon pahaa ,mutta mua ne on ainaski auttanu .

Äänestä
  • Jatkan taas omaa kysymystäni. 3viikkoa lopettamisesta unet hävisi ja jouduin ottamaan aluksi imovania ,mutta en halunnut käyttää varsinaisia unilääkkeitä ja sitten sain melatoniinia jolla sainkin nukuttua. 5 viikkoa lopetuksesta tuli taas ahdistavia ajatuksia lähinnä iltaisin . Kävin taas lääkärissä ja päätimme aloittaa fluvosolin uudestaan kuitenkin nyt puolikkaalla annoksella ( 50 Mg ). Viikon kuluttua tästä aloin taas nukahtaa iltaisin . Nyt on kulunut 6 viikkoa uudelleen aloituksesta ja voin taas hyvin .

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hu kirjoitti:

Olen aloittamassa Fluovosol 100 mg käytön.Oireina vaikeus nukahtaa ja ahdistukohtaukset kokemuksia?Pitääkö olla imovane iltaisin vai riittääkö toi yksin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu