Oletko kieltäytynyt päivähoitopaikasta? Jos olet miksi? Ja miten kauan meni, että sait uuden paikan, jos sait? vai järjestelitkö lastenhoidon toisin?
itse harkitsen kieltäytymistä. Paikka tarjottiin aivan eirsuunnalta missä asumme ja matkojen takia hoitopäivä tulisi venymään. Enkä halua ottaa paikka vastaan ja hakea siirtoa. En halua pompotella lasta paikasta toiseen.
Oletko kieltäytynyt paikasta?
3
237
Vastaukset 3
- päivisläinen
Todennäköisesti menee vähintään se neljä kuukautta, ettäkä sittenkään välttämättä saa paikkaa sieltä mistä toivotto, koska paikka on todennäköisesti täynnä.
- ----------
Emme saaneet toista hoitopaikkaa kunnalta, joten itse on varauduttava hoito järjestämään, jos sellainen tilanne tulee.
- sddgfsdfddfs
olen, tarjottu pväkoti oli kaupungin ns huonolla alueella, toiseksi, se ei olisi ollut edes tarpeeksi pitkään auki, kiinni menee 17.00 ja kun töistä pääsee samaan aikaan nin ei valitettavasti ehdi sekunnissa hurauttaa bussilla kaupungin toiselta puolelta hakeen lasta ajoissa. saatiin sitten paikka paremmasta pväkodista jonka aukioloajatkin oli sopivat. bussilla kun liikutaan, ei ole ajokorttia kummallakaan meistä vanhemmista joten pitää yleensä 30-60min lisätä aikaa töistä pääsyn ja hoidosta haun väliin. töistä kun pääsee klo 17, niin hakuajaksi ilmoitettu klo 18.00.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1202532Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???401832Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha7101230- 1081042
- 721018
- 98976
- 48905
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk88874- 101852
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik34781