Kuka osaa vastata, kiitos

aggressio

Miten rapu-rotta ja skorpioni-apina sopivat yhteen?? Ainakin meillä on valtavasti intohimoa, ja sähköä, mustasukkaisuutta ilmassa...Minä olen nainen,(rapurotta, ja mies tuo skorppariapina. Lisäksi mun venus on kaksosissa, ja olen sekä nouseva vaaka, että kuuvaaka. Miehen nousevista merkeistä en tiedä.

1

114

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jobuniekka

      Kiinalaisen horoskoopin merkkien pohjalta ainakin ootte kuin luodut toisillenne. Rotta ja apina tulevat toimeen kuin Ryhmy ja Romppainen! Teillä on tod.näk hauska ja jekkuileva yhteiselämä, tunnepuolesta en osaa sanoa kauhean tarkasti mutta säkykamarissa apinan seksikkyyss kiehtoo hieman puritaanisempaa rottaa.
      Rahallisestikin teidän pitäisi pärjätä. Rotta on rahatarkka ja erinomainen ansaitsija joka systemaattisesti nakertaa tietään eteenpäin uramaailmassa, apina taas kekseliäs ja älykäs rahantuloideoiden toimeenpanija.
      Vähän miinusta: apinalla on taipumusta (ei välttämättä ilkeilyään vaan ihan vaan luonteensa takia) uskottomuuteen ja suhteen jatkuvuus tällaisen sattuessa yleensä riippuu rotan pitkämielisyydestä&anteeksiannosta. Lisäksi apinassa saattaa olla aika lailla valehtelijan vikaa.

      Noista länsimaalaisista aurinkomerkeistä: vesimerkkejä kumpikin eli vaistomaisesti sovitte yhteen ja ymmärrätte toisianne. Tunneihmisinä teillä odottaisikin olevan intohimoa ja sähköä ilmassa; mustasukkaisuus saattaa useinkin olla aika intensiivistä nimenomaan skorpionimerkkisillä. Krapu taas on tunteellisimpia merkkejä, hellyydenkipeä ja reagoi helposti kaikenlaisiin huomautuksiin ja mielipiteisiin hyvinkin henkilökohtaisesti&loukkaantuen. Jep, tunnesakkia ootte.
      Skorpionin intensiivinen, voimakas persoona kuitenkin on hyvä tuki ja partneri kravulle, joka puolestaan tuo lempeää hellyyttä ja herkkyyttä skorpionin maailmaan.

      Toiv. sait näistä jotain irti. :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      18
      4161
    2. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      490
      2305
    3. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      142
      1851
    4. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      76
      1474
    5. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      158
      1446
    6. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      9
      1204
    7. Nainen, vaikka olen ja asun yksin

      Saan silti seksiä aina kun tahdon. :/
      Ikävä
      106
      727
    8. Olisitko maailmani?

      Ajattelen sinua ja pelkään välillä, että olenko antanut sinulle liikaa kannettavaksi. Olenko vaatinut sinulta aivan liik
      Ikävä
      34
      724
    9. Mies miten tämä

      Tilanne ratkaistaan?
      Ikävä
      27
      711
    10. Lähdetkö nainen joku päivä mun kanssa Anttilaan?

      Katsomaan sisustustarvikkeita ja sit mentäisiin matkatoimistoon katsomaan matkoja?
      Ikävä
      25
      681
    Aihe