Saksan rallin voitosta ja samalla MM-sarjan voitosta.
Onnittelut Sebastian Loebille jo nyt
On se vaan kova
667
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Joo, pakko sanoa ettei ole enää suomessa rallikuskeja vaan pöhelikköön koheltajia joka kisassa, eikä Loebin muuta tarvi kuin odottaa rauhassa sitä hetkeä!!
Per..le, kun kisassa on vain 4 autoa jolla voi voittaa. Onko järkeä edes antaa tommoiselle tynkäsarjalle MM-arvoa, suomalaisetkin ovat sarjassa täysiä statisteja?
Ja suomipojillakin on voittaja-autot.
Latvala vähintäänkin yhtä nopee kuin löppönen, tai nopeampi mutta pieniä keskittymis vaikeuksia lähes joka rallissa. Tänä vuonnakin johtanut melkein jokaista rallia mutta nyt citikka ottanut pienen kaulan auton kehityksessä. Aikaa on vielä vaikka kuinka paljon, Suomi pojat nuoria miehiä vielä ja lisää tulossa uusia hyviä kuskeja!
loeb ollut niin ylivoimainen että hänen ei oo tarvinnut antaa parastaan ja turha sanoa mitään ja ajamalla loebiä ei oo vuoden 2004 jälkeen kukaan pystynyt asvaltilla päihittämään.
joten jossittelu pois loep on kaikkien aikojen paras autourheilija millä mittarilla tahansa mitattuna ja f1 sarjassa ois varmasti pärjännyt sen verran on miehellä lahjoja
Ihan samaa mieltä. Vois olla kilpailu kovempaa jos viralliset tehdastiimit lopettaisivat ja myisivät palveluitaan yksityistiimeille ja toivottavasti kohtuuhintaan. Tai vuokraisivat edes. Näin saataisiin mielenkiitoisia kuskeja joihinkin kisoihin esim Saksan asfalttiralliin keski-euroopan asfalttiässiä... tai jotain sinnepäin