Keskiyö

34 vee

Mitä näet minulle miesasioihin?
Entäs lasten koulunkäynti?
Työ?

Kiitos!

3

86

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei

      no katsotaan.
      miesasiat ovat sekaisin. jokainen pitelee otsaansa ja menee omia menojaan. näin siis tuntemistasi miehistä!

      sinulla on ollut vilpillisen naisen kanssa kanssakäymistä ja hyvä, että välinne ovat viilentyneet. tämä nainen ajatteli vain omaa hyväänsä.
      toivot myös oikeutta raha-asioihisi, niihin näkyy vain virallista kanssakäyntiä. sinä et saa yhtään penniä hyväntahtoisuudesta, vaan joudut käyttämään koko mielikuvitustasi saadaksesi sen, mikä sinulle kuuluu.

      näen kyllä miehiä elämässäsi, mutta taitavat olla omalla puolellaan varattuja. jos olet viisas, vartut ja katsot vasta myöhemmin aivan tosissasi. näistä tämän päivän tulokkaista ei ole sinulle onnen tuojaa.

      olisikohan sinulla ollut rankka ero? näen miehet spekuloimassa parempaa mahdollisuutta, mutta sinut on jätetty sen ulkopuolelle.
      jos näin on, niin miehelläsi oli vantteria miesystäviä neuvomassa. voi voi, lapsellista porukkaa he ovat.

      muutamat kaljaillat ja saunaillat ovat omiaan tekemään uusia suunnitelmia, mutta ei niillä ole perustaa, mille rakentaa.

      lapset näen järjestyksessä, kuin partiolaiset. he ovat fiksuja ja tietävät missä mennään. ja tämä tie menee eteenpäin kohti parempaa tulevaisuutta, lapsesi oppivat hyvät ammatit ja ovat mestareita omilla aloillaan.
      oikeastaan näen harvoin näin hyvää menestystä lapsille! tämä näkyy ihan selvästi. yksi lapsistasi menee elintarvikealalle ja sillä on tulevaisuutta.

      työ: noh, avio-onni menee työn edelle. miehesi tahtoo, että olet myös kotona ja tavoiteltavissa. kuulostaa ehkä vanhanaikaiselta, mutta kotionni saattaa kuitenkin olla tärkeämpää kuin ura. sinulla on onni matkassasi.

      t. Keskiyö

    • 34 vee

      Kiitos sinulle, mukava kuulla että lapset tulevat pärjäämään.
      Näetkö mitä tästä minun sairaudesta, tuleeko tilanteeseen muutosta?
      Näetkö vielä tuosta meidän koirasta, kenelle se päätyy ja miksi se on niin hermona oikeastaan jatkuvasti?

    • 34 vee

      Niin ja vielä kysyisin että kuka oli tuo vilpillinen nainen, oliko tummatukkainen vanhempi vai nuorempi?

      Kiitos vielä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      172
      1147
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      867
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      803
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      738
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      37
      561
    6. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      549
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      296
      538
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      217
      503
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      50
      494
    10. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      45
      492
    Aihe