Olen siivonnut puutarhaa, mutta nyt tuli valtava ongelma. Nimittäin pihan perällä on vanha leikkuupuimurin raato. Puimurista on viety kaikki mahdollinen mootoria myöten. Tarjosin puimuria romunkerääjälle, mutta on kuulemma liian painava, eipä kiinnostanut.
Pumuri on vaarallisesti kallellaan kun etupyörätkin ovat poissa.
Pitääkö puimuri vain kaataa kokonaan ja yrittää haudata?
Yleistä puutarhasta
4
227
Vastaukset
- 24
vie osina metallijätekeräyspisteisiin vaikka vähän kerrallaan.Ei vaikeaa.Eikä painavaa. Kun pieninä paloina vie,
- 13+20
Kyllä varmaan kelpaisi romunkerääjällekin,jos olisi paloiteltu osiin.Voi olla,että tarttee vähän järeämmät työkalut paloitteluun,kuin peltisakset.
- Romuakka
Juu, tänään kävi romunkerääjä katsomassa. Hänellä oli hieno ja komea rekka. Mutta puimuri on liian painava ja hankalassa paikassa.
Ehdotti, että jos saisin jonkun polttoleikkaamaan puimurin paloiksi. Puimuri kuulemma painaa nelisen tonnia, että olisi siinä viemistä metallinkeräyslaatikkoon, huh! - 7+16
Romuakka kirjoitti:
Juu, tänään kävi romunkerääjä katsomassa. Hänellä oli hieno ja komea rekka. Mutta puimuri on liian painava ja hankalassa paikassa.
Ehdotti, että jos saisin jonkun polttoleikkaamaan puimurin paloiksi. Puimuri kuulemma painaa nelisen tonnia, että olisi siinä viemistä metallinkeräyslaatikkoon, huh!Jos saat jonkun paloittelemaan puimurin,ei kannata ilmaiseksi antaa.Kuusankoski esim. maksaa tietyn kilohinnan raudasta.Tarkoitan,että saa edes vähän vaivanpalkkaa paloittelusta,tuskin rikastumaan pääsee.Romuautoistakin yleensä maksavat muutaman kympin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä18811688- 298174
Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.586136Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1715076- 384842
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai464442Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1104337- 1163799
- 803310
- 481811