Olen siivonnut puutarhaa, mutta nyt tuli valtava ongelma. Nimittäin pihan perällä on vanha leikkuupuimurin raato. Puimurista on viety kaikki mahdollinen mootoria myöten. Tarjosin puimuria romunkerääjälle, mutta on kuulemma liian painava, eipä kiinnostanut.
Pumuri on vaarallisesti kallellaan kun etupyörätkin ovat poissa.
Pitääkö puimuri vain kaataa kokonaan ja yrittää haudata?
Yleistä puutarhasta
4
252
Vastaukset
- 24
vie osina metallijätekeräyspisteisiin vaikka vähän kerrallaan.Ei vaikeaa.Eikä painavaa. Kun pieninä paloina vie,
- 13+20
Kyllä varmaan kelpaisi romunkerääjällekin,jos olisi paloiteltu osiin.Voi olla,että tarttee vähän järeämmät työkalut paloitteluun,kuin peltisakset.
- Romuakka
Juu, tänään kävi romunkerääjä katsomassa. Hänellä oli hieno ja komea rekka. Mutta puimuri on liian painava ja hankalassa paikassa.
Ehdotti, että jos saisin jonkun polttoleikkaamaan puimurin paloiksi. Puimuri kuulemma painaa nelisen tonnia, että olisi siinä viemistä metallinkeräyslaatikkoon, huh! - 7+16
Romuakka kirjoitti:
Juu, tänään kävi romunkerääjä katsomassa. Hänellä oli hieno ja komea rekka. Mutta puimuri on liian painava ja hankalassa paikassa.
Ehdotti, että jos saisin jonkun polttoleikkaamaan puimurin paloiksi. Puimuri kuulemma painaa nelisen tonnia, että olisi siinä viemistä metallinkeräyslaatikkoon, huh!Jos saat jonkun paloittelemaan puimurin,ei kannata ilmaiseksi antaa.Kuusankoski esim. maksaa tietyn kilohinnan raudasta.Tarkoitan,että saa edes vähän vaivanpalkkaa paloittelusta,tuskin rikastumaan pääsee.Romuautoistakin yleensä maksavat muutaman kympin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 944620
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.2251885- 761460
Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401160Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.3221095Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd1051070- 501069
Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en1471027- 1111009
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os85964