Miten sen saa ? Tarvitseeko vaan juoda tarpeeksi vettä ks. päivän aikana ?
Entä kuinka mahdollista siihen on kuolla, ja jos siihen EI kuole, jääkö siitä pysyviä vaurioita johonkin ?
Haluun kuolla, ja tuntuu et toi ois suht. helppo keino, kiitos vastauksista.
Entä kuinka mahdollista siihen on kuolla, ja jos siihen EI kuole, jääkö siitä pysyviä vaurioita johonkin ?
Haluun kuolla, ja tuntuu et toi ois suht. helppo keino, kiitos vastauksista.
Vastaukset 8
Vanhimmat
OLENN MASENUTNU !!
Onnitteluni.
Vesimyrkytys on mahdollisesti hengenvaarallinen tila, jossa kehoon kertyy liian paljon vettä. Tästä aiheutuu veren laimeneminen ja elektrolyyttitasapainon menettäminen eli hyponatremia, jolla on vakavia haittavaikutuksia aivojen toiminnalle. (wikipedia)
Aivojen turpoaminen voi aiheuttaa kudosvaurioita, joiden pysyvyydestä minulla ei ole hajuakaan. Sanoisin, ettei kovinkaan mukava tapa kuolla (oireena väsymys, päänsärky, pahoinvointi, suonenevedot), jos siihen sitten lopulta kuoleekaan. Ja vettähän pitäisi sitten juoda ihan urakalla, jotta tuollaisen saisi aikaiseksi.
Voi v.... sentää. Nyt ku aloin tarkemmin ajattelemaa, ni oisha toi harvinaisen paska keino, täytynee keksii jotai muuta, jotai mist kuolee varmasti.
Kiitos vastauksest !
ap älä tee mitään tyhmyyksiä käy vaikka terveyskeskuslääkärillä pyytämässä apua ongelmiisi. Tai mielenterveystoimistossa saat varmasti apua.
Mun iänkertominen ois ehkä helpottanu tätäki asiaa vähän.. njoo, tän ikäsenä ei kuitenkaan paljo mihinkään mielenterveystoimistoihin kävellä.
Jos olist asumassa paikkakunnallani niin voisit kuolla juomalla vettä. Meidän pitää nyt keittää juomavesi 5 - 10 min. On päässyt sadevettä verkostoon.
Vesimyrkytyksellä (sinänsä käsitteenä joutavaa lässytystä!) tarkoitetaan tilaa, jossa elimistön normaali elektrolyyttitaso (tarvitaan esim. sydämen johtumiseen) on niin ja näin.
Joskus rappioalkoholistit kuolevat sydämen pysähtdykseen.