Monikin ihminen täällä on sivumennen maininnut jotain Tuksun tulevasta oikeudenkäynnistä tänä syksynä. Mitä juttuja siellä on mistä Tuksua syytetään? Joku on vihjaissut kakkua tulevan aika varmasti.
Nyt siihen samaan syssyyn tämä viimeisin pahoinpitely (törkeä?) ja kotirauhan rikkominen vissiin.
Nyt siihen samaan syssyyn tämä viimeisin pahoinpitely (törkeä?) ja kotirauhan rikkominen vissiin.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Käräjäoikeuden istunto tiettävästi on 27.11.2012.
Esillä Tuksun tekemät pahoinpitelyt.
Viimeviikkoinen pahoinpitelytapaus ei ehtine tähän istuntoon, vaan se käsitellään ensi kevättalvella.
Poliisi, terveydenhoitoviranomaiset ja oikeuslaitos ovat työllistyneet oikein mukavasti Johanna Tukiaisen ansiosta. Työn sankarin kunniamerkki!
Töihin päässee myös vankeinhoitolaitos 28.11. alkaen.
Jokainen päivä, jonka nämä glamourihmisrauniot - Tuksu & Kooma - istuisivat telkien takana, takaisi rauhan normi-ihmisille.
Trukki on armahdettava!
www.trukkionsyyton.net
en osaa avata
Totta totisesti toivon tällä kertaa poliisien olevan valveutuneita pidättämään Tuksun n viikkoa ennen ettei kerkiä hankkia lääkärintodistusta.
Mitä siitä tulee jos jatkuvasti pakenee vastuutaan teoistaan- Ihmettelen myös kuka sen todistuksen ja ne pamit kirjoittaa. Terkkari ei ainakaan....näillä näkymin.
Olen itse reippaasti ylipainoinen, silti nauroin jonkun keksimää sanaa sotanorsu.
maagikko
Tukiaisten siskoksia koskee vanha totuus on siitä, ettei ulkomaille muutto ratkaise ongelmia. Etsintäkuulutus tulee Interpolin avulla perästä. Siellä niitä uusia vaikeuksia tulee entisten lisäksi. Varsinkin, jos on taipumusta ja riippuvuus runsaaseen alkoholinkäyttöön, niin usein se vaan lisääntyy.
> Olen itse reippaasti ylipainoinen, silti nauroin jonkun keksimää sanaa sotanorsu.
On täysin normaalia, että naurattaa, kun jostain toisesta itsensäkaltaisesta sanotaan ilkeästi. Koulukiusaajallakin on tukenaan ne luuserit, jotka nauravat mukana, ettei heitä huomattaisi kiusata.
Vettä ja leipää kuluukin kaukalokaupalla, kun emakolle koittaa päiväruokinta.
Olemme saaneet monta kertaa lukea, kuinka väkivaltainen Tuksu on, ja ihmetelleet, mistä se voisi johtua?
Tuksua eivät enää tällaisetkaan välikohtaukset näytä järkyttävän. Hänelle on ihan normia, että ihmisiin käydään käsiksi, purraan kasvoista, lyödään, revitään ja huoritellaan. Pelottavaa menoa.
Tuksun kohdalla lopullinen ratkaisu löytyy vankilasta.
Vankilapsykologin kanssa hän voi sitten purkaa lapsuutensa traumat ja suunnitella uutta suuntaa. Päihteettömyys auttaa tässä, vaikka vieroitusoireet ovat alussa sietämättömät, kun aivot ja elimistö totuttelevat tilanteeseen.
Toukokuun oikeuden lykkäys? kauan ehti neito siaraspedillä levätä kun taas ollaan baanalla. Joku muistaakseni muistutti jo toukokuussa että prinsessa mokaa ennen marraskuuta ja taisi käydä jo niin
vai niin
niin
Tänä vuonna on etenkin Yhdysvalloissa raportoitu erilaisten muuntohuumeiden aiheuttamista ongelmista. On myös epäilty, että näitä vastaavia vaarallisia aineita olisi jo rantautunut Suomeen?
Eräs muuntohuumeista on tunnistettu niin sanotuksi ”kylpysuolaksi” eli huumeeksi, jota katukaupassa nyt Yhdysvalloissa liikkuu. Lääkärien mukaan ”kylpysuolasta” johtuvat onnettomuudet ja hyökkäykset ovat lisääntyneet paljon.
Huumeen ottaminen vaikuttaa kehoon niin, että ruumiinlämpö nousee järkyttäviin lukemiin. Huumeen käyttäjät tulevat ennennäkemättömän aggressiivisiksi ja joutuvat houre-tilaan. Monissa tapauksissa ihminen on käyttänyt nimenomaan suutaan hyökkäysaseena, repinyt ja syönyt toisen ihmisen kasvot.
Näin on siis raportoitu tapahtuneen Yhdysvalloissa.
Tämä kirjoitus ei liity tämän ketjun aiheeseen tai henkilöihin.
Lähde: Aamulehti, toukokuu 2012.
Miksi ihmeessä sitten kirjoitat tähän ketjuun, jos asiasi ei liity tämän ketjun aiheeseen tai henkilöihin?
Vähän ounastelen, että tullaan vielä näkemään muitakin rosiksia, kuin mihin tässä ketjussa on viitattu!
Ja tämä ounastelunihan ei sitten tietenkään mitenkään liity palstakirjoitteluun, josta voi pahimmillaan olla aikamoisetkin sanktiot ;)
Pahoin pelkään, ettei ehdotontakaan tulisi kuin max puoli vuotta, josta ensikertalaisena istuisi vain puolet. Kolmen kuukauden kakku taas ei Tuksulle olisi yhtään mitään ---> kun vapautuisi, niin olisi sama pollea itsensä ja kirjoittelisi pitkiä bloggauksia vankilaelämästä, ja tottakai syöksyisi heti dokaamaan istumisen jälkeen.
Taitaa muutenkin tulla taas vaan ehdollista, ja sama meno jatkuu...
Miten on mahdollista,että henkilö joka on pahoinpidellyt ihmisiä useasti,rikkonut kotirauhaa jne.. on vieläkin vapaalla jalalla ettei hänträ ole muiden kanssakulkijoiden turvallisuuden vuoksi pidätetty ja pidetä jemmassa niin kaukan kuin on oikeiden istunto? tosi peestä on Suomen oikeuslaitos ihan oikeesti
henkilö kerkeis tehdä useammankin pahoinpitelyn jos niin haluaisi.
Tuohan vaikuttaa todella vaaralliselta ihmiseltä.Onneksi Arto parka on pessyt kätensä tosta naisesta(toivon mukaan)