Saunalahden Kusetus Oy

Joo...puhelimessa kaupattiin Saunalahden laajakaistaa ja menin perkele moisen ottamaan. Haittana olikin että puhelinmyyjältä unohtui sanoa että kyseessä on määtäaikainen liittymä ja oikein kaksi vuotta. Enkä tietenkään huomannut "hyväksymissopimuksessa" joka kuulemma on minulle lähetetty moista pykälää. Mokkulan sim korttikin tuli vasta parin viikon jälkeen erikseen pyydettynä. Eikä tietenkään sopimuksenm purku sitten tule kysymykseen kun laitteisto on otetu käyttöön. Yritin kyllä perua liittymän koska kaikkia tietoja ei selkeästi annettu tiedokseni.

Käy vaan hermoille kun kirjoittaa viestiä ja yrittää lähettää niin tulee ilmoitus että "yhetyden luominen aikakatkaistu"...........yhteyden luominen kestää liian kauan.
Kauan kestää sen saatanan viestin kirjoituskin joka menee samalla harakoille.

Aivan turha kaupata enää MITÄÄN Saunalahden tuotteita.

2

237

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Näin on

      Sitä saa mitä tilaa. Vahinko ei tule kello kaulassa.

    • ettänäinnikkään

      Saunalahden laajakaista ja mokkula on kaksi eri asiaa. Mulla on ollut Sauniksen ADSL laajakaistaliittymä n. kolme vuotta. Se on 10/1 liittymä. Nopeus on yleensä aina yli 10 mbps, ja parhaimmillaan 12,8 mbps. Uppaus 0.82-0.96 mbps. Ja kyllä luit oikein, download-nopeus on yli luvatun. Otin ihan riskin ja varmistin asiakaspalvelusta kysyäkseni että liittymä on oikea. Elisan kanssa nimittäin oli sellanen tapaus, että vajaan vuoden päästä liittymän tilauksesta tuli kerralla koko perintä liian alhaisesta laskutuksesta. Kyseessä oli kuulemma virhe, että minua on laskutettu edullisemman liittymän mukaan. Todellisuudessa Elisa oli itse asentanut minulle kalliimman liittymän tilatun sijaan. Vaikka lähetin tilausvahvistuksesta kopion niin yrittivät väenvängällä saada mua maksamaan ja tuli jopa perinnästä lasku. Mutta eihän edes Elisa pysty vlttuilee itsetekemäänsä sopimusta vastaan. Että siinähän kyrvähtivät ihan oma mokansa takia. Vasta kuluttaja-asiamiehellä uhkailu sai heidät perääntymään. Mutta, jokatapauksessa olen tyytyväinen Saunalahden asiakas... sillä erotuksella että vltun Elisa olis voinu pitää näppinsä erossa Saunalahdesta. Näin kävi myös KaNetille, jonka tyytyväinen asiakas olin. Sekin meni vituralleen kun Elisa tuli kuvioihin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakastan sinua

      Kohta sanon tämän livenä, älä pelästy.
      Ikävä
      123
      1730
    2. Miksköhän mä oon tuolla

      Joskus antanut ymmärtää että olisin sun rinnoista pelkästään kiinnostunut 😂😁🤭 ja sä säikähdit että koskisin ilman lup
      Ikävä
      16
      1442
    3. Heti kun luomisen motiivi tuli esiin - se haisi RAAMATULLISELTA TARINALTA ISOISÄSTÄ, JOLLA ON PARTA

      Pinnalliset käsitykset korkeammasta Todellisuudesta Heti kun luomisen motiivi tuli esiin - se haisi RAAMATULLISELTA TAR
      Hindulaisuus
      329
      992
    4. Tiedätkö miten pahalta tuntui

      Kun vetäydyit? Ei kuukausiksi vaan vuosiksi.
      Ikävä
      61
      990
    5. J miehestä oikeaa

      Nimeä ei voi tänne julkaista mutta kannattaa olla varuillaan jos ”aistit” auki t nainen
      Ikävä
      90
      874
    6. Epäiletkö että kaivattusi

      On tai on ollut ihastunut sinuun?
      Ikävä
      66
      841
    7. Onko Lahdessa juhannuskokkoa?

      Entä vähän kauempana?
      Lahti
      1
      770
    8. Vanhemmalle naiselle

      Juhannussauna on lämpiämässä. 🌿🥵💦
      Ikävä
      46
      751
    9. Kysyit firman bileissä..

      .. että tulisinko luoksesi yöksi... Oliko se vain heitto. Mitäs jos olisin tullut? Naiselta
      Ikävä
      9
      681
    10. Miksi Suomessa uskotaan Usan kanssa tehtyihin sopimuksiin

      Kaikki viestit Usan suunnasta on ollut jo pitkän aikaa sen kaltainen että muiden liittolaismaidenkin sotilaallista autta
      Maailman menoa
      62
      668
    Aihe